Sobota 18 listopada 2017
Romana, Klaudyny, Karoliny

Chcesz w wyjątkowy sposób spędzić  Sylwestra? Przyjdź koniecznie do Miejskiego Ośrodka Kultury na artystyczną imprezę p.n. ZŁOTA NOC SYLWESTROWA. W programie m. in. spektakl komediowy, koncert najpiękniejszych arii wiedeńskich z towarzyszeniem kwartetu muzycznego, przywitanie Nowego Roku i zabawa w rytm złotych przebojów, po raz pierwszy (!)  na dziedzińcu MOK oraz wiele inne atrakcji - szczegóły na afiszu. Serdecznie zapraszamy !
Miło nam poinformować, że organizatorzy Festiwalu "Kolęda Pieśnią Zgody" w Piotrkowie Trybunalskim nawiązali współpracę z biurem Międzynarodowego  Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, w wyniku czego "Kolęda Pieśnią Zgody " będzie I etapem eliminacji (przesłuchania rejonowe), zgodnie z regulaminem MFKiP w Będzinie, do II etapu Międzynarodowego  Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
Zapraszamy twórców ludowych, artystów, rzemieślników, a także producentów i sprzedawców artykułów dekoracyjnych oraz żywności do udziału w JARMARKU ŚWIĄTECZNYM, który odbędzie się w Rynku Trybunalskim w dniach 16-17 grudnia 2017 r.
Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia.
06-12-2017

ZABAWA Z MIKOŁAJEM

Wyjątkowe  spotkanie z Mikołajem już 6 grudnia ! Zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne do zapisów. Impreza odbędzie się 6 grudnia o 9.30. Zapisy w Miejskim Ośrodku Kultury al. 3 Maja 12 lub pod numerem telefonu (44) 732 52 37 wew. 106 lub 107. Cena biletu - 10 zł od dziecka.
05-12-2017

JARACZ DZIECIOM

Sztuka Jana Wilkowskiego pt. „Miś Tymoteusz Rym- Cim- Ci” TEATRU LALEK „RABCIO”, na którą zapraszamy 5 grudnia grupy zorganizowane, jest częścią trylogii opowiadającej o przygodach sympatycznego Misia, który nie ma się z kim bawić. Gdy wysłany po zakupy Miś poznaje bezdomnego pieska i zaprzyjaźnia się z nim, tata nie zgadza się na takiego towarzysza w domu....Krótko potem mały Miś i jego z tata zostają okradzeni przez Lisa. Poznany niedawno Piesek odbiera lisowi skradzione łupy i zwraca je właścicielom zyskując tym samym akceptację taty Misia…Spektakl porusza problem samotności, przyjaźni i możliwości wspólnego rozwiązywania problemów.
Godziny spektakli: 9.00 i 11.00. cena biletu - 15 zł.
Zapraszamy na wyjątkowy koncert Miejskiej Orkiestry Dętej ku czci św. Cecylii. Koncert odbędzie się 25 listopada 2017 r. w Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej o godz. 18.00. Wstęp wolny !
25-11-2017

MARZENIE NATASZY

„Marzenie Nataszy” to kompilacja dwóch monodramów („Marzenie Nataszy” i „To ja wygrałam”) autorstwa młodej rosyjskiej dramatopisarki – Jarosławy Pulinowicz. Już wkrótce – 25 listopada (sobota)  o godz. 18.00, na scenie MOK, próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży na przykładzie historii dwóch rosyjskich nastolatek. W wielokrotnie  nagradzanym spektaklu budząca niekłamany podziw  - Agnieszka Skrzypczak.
Zachęcamy wszystkie dzieci do spędzenia Mikołajek w Miejskim Ośrodku Kultury. Przygotowaliśmy dla najmłodszych  „Show z Mikołajem”, na który  zapraszamy 6 grudnia o godz. 17.30. W programie imprezy  gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz wiele miłych niespodzianek. Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy!
Zapraszamy dzieci i młodzież 12 grudnia na warsztaty plastyczne pn.: "Tradycyjne ozdoby choinkowe".
Dzieci i młodzież pracować będą pod kierunkiem artystów z opoczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych, a prelekcję na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych wygłosi etnograf Stanisława Dłużewska - Pawlik z Opoczna.
Zapisy dla gru zorganizowanych pod numerem telefonu: (44) 732 52 37, wew. 106 lub 107
Cena biletu - 10 zł.
XVII FESTIWALU NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI W ŁODZI  - zapraszamy młodzież szkolną ( grupy zorganizowane ) do udziału w sesji wyjazdowej zorganizowanej przez  Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkie Towarzystwo Naukowe.