Czwartek 16 sierpnia 2018
Rocha, Stefana, Joachima

09-08-2018

LETNIE KONCERTY

Na zakończenie wakacji zapraszamy na trzy letnie koncerty na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
17 sierpnia  zagra zespół RAIL,
24 sierpnia – zespół JASNA STRONA MOCY
26 sierpnia  zapraszamy na spotkanie  z Miejską Orkiestrą Dętą.
Szczegóły na plakatach.
Zapraszamy mieszkańcow Piotrkowa Trubunalskiego i okolic na dzień baniek mydlanych w dniu 19.08.2018 w godz od 12:00 do 17:00.
14 sierpnia 2018 zapraszamy wyjątkowo o godzine 10.15 do Amfiteatru na spektakl "Dziecko widzem i aktorem".
Nie masz pomysłu na wakacje?
Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury dzieci w wieku 7- 15 lat na wakacyjne warsztaty pn.”100 pomysłów na wakacje - poważnie i niepoważnie ze sztuką.”
Program został stworzony w taki sposób, aby  warsztaty były nie tylko sposobem na dobrą zabawę, ale również  dały możliwość kreatywnego rozwoju w różnych dziedzinach sztuki. Proponowana aktywna  forma zajęć umożliwi poszerzenie  zainteresowań oraz odkrycie talentów.
Zajęcia odbywać  się będą w dniach 20 -31 sierpnia 2018 r., od poniedziałku do piątku
w godzinach 10.00- 14.00 i zakończą się pokazem powarsztatowym w Amfiteatrze Miejskim 3 września 2018.
Zapisy przyjmowane są w  MOK od poniedziałku do piątku, w godzinach  8.00 -16.00 lub mailowo : merytoryczny@mok.piotrkow.pl
Opłata wynosi 150 zł ( z poczęstunkiem).

Miejska Orkiestra Dęta gościła w Serbii w dniach 28.06.-2.07.2018 r. promując miasto Piotrków Trybunalski podczas XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w Żagubicy. Uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się w Domu Kultury w Żagubicy przy dźwiękach piotrkowskiej  orkiestry. W trakcie otwarcia wystąpiły również  lokalne, folklorystyczne zespoły taneczne.Otwarciu towarzyszyły stoiska z lokalnymi  rękodziełami,  regionalnymi serami, miodami, które przyciągnęły spore zainteresowanie publiczności. Zgodnie z programem festiwalu muzycy pod batutą kapelmistrza Roberta Fijałkowskiego zaprezentowali musztrę paradną.Wszystkie zespoły wzięły udział w defiladzie przez miasto Żagubica spod Muzeum do Letniej Głównej Sceny Vrela Mlave.
Orkiestra z Piotrkowa Trybunalskiego składająca się z 26 muzyków świetnie prezentowała się w swoich czerwonych i granatowych koszulkach oraz pięknych  białych kapeluszach, które dodawały im elegancji i szyku.
29-06-2018

USŁYSZ MNIE...

"Usłysz mnie w gwarze dnia...koncert na cztery sceny i wiele piosenek" to wyjątkowe spotkanie z muzyką i teatrem w wykonaniu piotrkowskich wokalistów i aktorów z Amatorskiego Teatru Dorosłych z Miejskiego Ośrodka Kultury. Koncert odbędzie się w sali widowiskowo - teatralnej MOK 29 czerwca o godz. 20.00. Bilety w cenie 10 zł już dostępne !
Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na projekcję filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry”, która odbędzie się 20.06.2018 roku o godzinie 17.00 w Galerii MOK. Pokazowi filmu towarzyszyć będzie prelekcja historyka dr hab. Grzegorza Markiewicza z Uniwersytetu Łódzkiego, który przybliży zgromadzonym postać głównego bohatera filmu oraz rys historyczny jego czasów, a także wystawa. Wstęp wolny !
Sezon artystyczny 2017/2018 dobiega końca. Zapraszamy więc Państwa na podsumowanie całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w Miejskim Ośrodku Kultury. Świętowanie rozpoczniemy 16 czerwca o godz.15.00 w Galerii MOK al. 3 Maja 12 wystawą plastyczną uczestników zajęć plastycznych. Ciąg dalszy imprezy o godz.16.00 w Amfiteatrze Miejskim. Wstęp wolny !
13-06-2018

WAKACJE Z MOK !

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza od  2 lipca 2018 r. dzieci i młodzież w wieku 7 -15 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne do Ośrodka Edukacji Artystycznej i do świetlic artystycznych. Warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku. Na uczestników czeka wiele atrakcji takich, jak: zawodowe spektakle teatralne, projekcje filmowe, wycieczki, gry, zabawy, konkursy. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje na plakacie !
08-06-2018

FESTIWAL WOKALNY

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w VIII Piotrkowskim Festiwalu  Wokalnym „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. 8 czerwca odbędą się eliminacje dla wszystkich kategorii wiekowych,9 czerwca zaś wielki finał, którego gwiazdą będzie Wojtek Baranowski wraz z zespołem. Zapraszamy !