Sobota 19 paździenika 2019
Ziemowita, Jana, Pawla

15-11-2019

SONIA BOHOSIEWICZ

SONIA BOHOSIEWICZ w koncercie „10 SEKRETÓW MARYLIN MONROE" na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury już 15 listopada o godz. 19:00. Bilety w cenie 70 zł i 60 zł dostępne w kasie MOK oraz na stronie internetowej www.kupbilecik.pl.

Kolejna edycja TRYBUNY TEATRU przed nami !
Zapraszamy młodzież oraz dorosłych do udziału w IX Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów, „Trybuna Teatru”, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w dniach 15 – 17  listopada 2019 r. W ramach imprezy odbędą się: konkursowe prezentacje teatrów amatorskich, pokazy pozakonkursowe, warsztaty teatralne oraz wiele innych niespodzianek. Na wasze zgłoszenia czekamy do 21 października !
07-11-2019

#PIŁSUDSKI

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oraz Fundacja „Polska się upomni” zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na widowisko pod tytułem „#Piłsudski. Niepodległość dostępna od zaraz”. Spektakl powstał na okoliczność 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Składa się ze scen ukazujących różne epizody z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego związane z walką Polaków o wolność oraz utworów muzycznych nawiązujących do patriotycznej symboliki. Widowisko odbędzie się 7 listopada 2019 r. w sali widowiskowo – teatralnej MOK (al. 3 Maja 12) o godz. 12.00. Wstęp wolny. Zapisy w Miejskim Ośrodku Kultury lub pod numerem telefonu (44) 732 52 37 wew. 106 i 107.
Zapraszamy 27 października na kolejne, już całkiem jesienne, Niedzielne Teatralia. Tym razem artyści z Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi zaprezentuje spektakl "Igraszki z Dropsem". Zaczynamy o godz. 17.00 w sali widowiskowo - teatralnej. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.
XIX FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI W ŁODZI  - zapraszamy młodzież szkolną ( grupy zorganizowane ) do udziału w sesji wyjazdowej zorganizowanej przez  Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkie Towarzystwo Naukowe.
Wykłady na temat geografii, geologii, podróży i ciekawych odkryć, prowadzone przez  profesorów oraz adiunktów WNG UŁ,  odbędą się w sali widowiskowej MOK w dniu 22 października 2019 r. w II blokach godzinowych i tematycznych ( szczegóły na plakacie). Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny!
Zapisy grup przyjmujemy w Miejskim Ośrodku Kultury – al. 3 Maja 12, pod nr.  tel. 44 732 52 37 lub  elektronicznie ( e-mail: merytoryczny@mok.piotrkow.pl). Ilość miejsc ograniczona!
W dniach 17-20 października odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Uśmiechu. program na plakacie, a bilety na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu, dostępne na stronie internetowej www.panbilet.pl. Zapraszamy !
Spektakl nie tylko dla młodego widza! Zapraszamy na niezwykły spektakl teatralny „Staś i Zła Noga”.Niezwykłość tego przedsięwzięcia tkwi w tym, że na równi z młodym widzem, przygodami Stasia, Złej Nogi i ich mamy wzruszają się i bawią rodzice czy dziadkowie. Spektakl spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem krytyków i widowni teatralnej. Dostał się do finału 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także znalazł się w gronie 15 finalistów projektu „Teatr Polska” i po wakacyjnej przerwie ruszył w tournée po Polsce. 6 października (niedziela) o godz. 18.00 zagości na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzięki projektowi TEATR POLSKA będziecie mogli Państwo obejrzeć go bezpłatnie, za okazaniem wejściówki, którą odebrać można w kasie MOK. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami.
Kolejny sezon z cyklem "Niedzielne Teatralia" rozpoczniemy 29 września. Jako pierwszy w tym sezonie artystycznym zaprezentujemy się dzieciom Teatr "Złoty Dukat" z Warszawy w przedstawieniu "Przygody lisa i gąski Dorotki". Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży !
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Śpiewająca Fantazja" - edycja ludowa. W tym roku zapraszamy również do wspólnej zabawy wszystkie przedszkola, które znajdują się na terenie powiatu piotrkowskiego. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania. Do zobaczenia!
Informujemy, iż 23 września 2019 r. w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 13) rozpoczynają się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z Piotrkowa Trybunalskiego.