Poniedziałek 22 kwietnia 2019
Kai, Leonii, Sotera

Wszystkich uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Miejsko - Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury. Wypełnione karty zgłoszenia wraz z klauzulą RODO należy dostarczyć do 8 maja.

Idzie nowe ! Chcielibyśmy zaprosić Państwa na nową odsłonę organizowanego przez MOK Regionalnego Przeglądu Teatrów Amatorskich dla dzieci i młodzieży. Rozszerzyliśmy imprezę na całe województwo łódzkie i wprowadziliśmy kilka zmian. Zgłaszajcie się i przyjeżdżajcie do Piotrkowa Trybunalskiego ! Wspólnie stwórzmy nowe teatralne wydarzenie, które będzie zarówno dla Was jak i dla nas inspiracją oraz szansą na wymianę doświadczeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia. Szczegóły w regulaminie i pod nr telefonu 44 732 52 37 wew. 106 i 107.
Chwalimy się ! Zespół "Absurdalni" z Miejskiego Ośrodka Kultury brał udział w Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi, gdzie otrzymał III miejsce. Jury w składzie Jadwiga Sącińska, Dariusz Leśnikowski i Bronisław Wrocławski pochwalili piotrkowski zespół za aktualność podjętego tematu oraz za interesujące użycie różnych konwencji teatralnych. W Konfrontacjach wzięły udział zespoły z całej Polski, m.in. z Krakowa, Bielsko - Białej, Raciborza oraz Nowej Soli. Gratulujemy !
WESOŁYCH ŚWIĄT !
Zapraszamy 14 kwietnia na kolejne, już całkiem wiosenne, Niedzielne Teatralia. Tym razem artyści zabiorą dzieci w muzyczną podróż witającą wiosnę. Wyprawę rozpoczniemy o godz. 17.00 w sali widowiskowo - teatralnej. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.
Jarmark Wielkanocny to impreza, która od kilku lat odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. Ubiegłoroczna zmieniona formuła Jarmarku sprawdziła się i przyciągnęła tłumy piotrkowian. Zapraszamy zatem do współpracy wszystkich rękodzielników, artystów, rzemieślników oraz twórców ludowych do zaprezentowania swoich wyrobów na Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w Niedzielę Palmową - 14 kwietnia 2019 r. - od godz. 10.00 w Rynku Trybunalskim. Szczególnie mile widziani są wystawcy oferujący ręcznie robione ozdoby i dekoracje świąteczne. W programie tegorocznego Jarmarku: występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz zespołów ludowych, otwarty konkurs na najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną, warsztaty plastyczne dla dzieci, konkursy i zabawy dla publiczności oraz żur wielkanocny dla piotrkowian.
Chcielibyśmy szczególnie mocno zachęcić Państwa do wzięcia udziału w otwartym konkursie na najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Wszystkie prace przyjmujemy w dniu Jarmarku w Rynku Trybunalskim do godziny 13.00. W konkursie udział może wziąć każdy :) Życzliwie ocenimy każdą palmę i każdą pisankę, a najpiękniejsze nagrodzimy !
Szczegółowy program imprezy na afiszu, a regulamin konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną w załączeniu. Zapraszamy !
Informacji o stoiskach handlowych udzielamy w MOK al. 3 Maja 12 lub pod numerem telefonu (44) 732 52 37, wew. 106 lub 107. Warunkiem uczestnictwa w Jarmarku Wielkanocnym jest wypełnienie i dostarczenie do MOK (osobiście lub mailowo na adres: merytoryczny@mok.piotrkow.pl) wypełnionej karty zgłoszenia. O przyznaniu domku handlowego decyduje kolejność zgłoszeń !
Uwaga ! Ważna informacja dla wszystkich tych, którzy wybierają się na sobotnie wydarzenie "Nie lękajcie się" ! Nastąpiła zmiana miejsca tego wydarzenia. Zapraszamy do sali widowiskowo - teatralnej MOK, al. 3 Maja 12 ! Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy Państwa na widowisko artystyczne z okazji 14. rocznicy śmierci Jana Pawła II pt.: "Nie lękajcie się" w wykonaniu zespołu tanecznego "Bik Kayk". Zespołowi towarzyszyć będzie oraz Ojciec Gracjan Kubica (narracja). Reżyserem i choreografem widowiska jest Tomasz Balcerek. Impreza odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12, ul. Belzacka 104/106. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które do odebrania będą od 1.04 w informacji MOK (w godz. 9.00 -0 18.30). Serdecznie zapraszamy !
Przed nami kolejna odsłona cyklu p.n. „Śpiewam Piotrków”. Gwiazdą wieczoru będzie Julia Ślęzak oraz zaproszeni przez nią goście. Przy fortepianie młodym artystom towarzyszyć będzie Piotr Grzelak, a wokalnie wspierać Julię będzie Robert Alberciak. Zapraszamy już 11 kwietnia o godz. 18.00 do Galerii MOK. Bilety już w sprzedaży, cena tylko 5 zł.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne premiery teatralne zespołów działających w Miejskim Ośrodku Kultury ! Zaczynamy 10 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK ! Wstęp: płać ile chcesz.
W programie:
- spektakl pt.: "Skarb korony" w wykonaniu zespołu teatralnego "Pierwsze słyszę". Reżyseria - Małgorzata Kowalczyk,
- spektakl pt.: "Obojętne" w wykonaniu zespołu teatralnego "Za chwilę". Spektakl autorski, reżyseria: Michalina Kowalczyk

Serdecznie zapraszamy wszystkich na premiery teatralne zespołów działających w Miejskim Ośrodku Kultury ! Zaczynamy 1 kwietnia o godz. 17.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK ! Wstęp: płać ile chcesz.