Sobota 17 sierpnia 2019
Zanny, Mirona, Jacka

Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów na uroczysty koncert  do Amfiteatru Miejskiego !
Pierwszy dzień w szkole to dla wszystkich dzieci bardzo ważne wydarzenie w życiu. Chcielibyśmy jednak, aby kojarzył się on nie tylko z rozpoczęciem nauki, ale także z zabawą i miłymi doznaniami artystycznymi. Dlatego zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów oraz ich rodziców i wychowawców na uroczysty koncert pt.: "Wakacje kontra pierwsza klasa", który odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 14:00 w Amfiteatrze Miejskim. W programie: występy dzieci – uczestników wakacyjnych warsztatów „100 pomysłów na wakacje – poważnie i niepoważnie ze sztuką”, oraz ślubowanie wstępne pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy !
30-08-2019

MŁODY DUCH TAŃCA

Zapraszamy Państwa na wyjątkowo wydarzenie taneczne pt. „Młody Duch Tańca”, które odbędzie się 30 sierpnia o godz. 19:00 w sali widowiskowo – teatralnej MOK. Bilety w cenie 10 zł dostępne od 5 sierpnia.
„Młody Duch Tańca” to projekt polsko – japoński, powstały w 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Głównym jego celem jest budowanie mostów między Polską a Japonią, szczególnie w środowisku tańca i baletu. Pomysłodawcą i reżyserem tego wydarzenia jest Wiesław Dudek – wybitny polski tancerz, pedagog, laureat Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz „Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współtworzy Shoko Nakamura, balerina, ikona japońskiego baletu. W spektaklu wystąpi 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii, m.in. finaliści oraz zwycięzca konkursu „Młody Tancerz Roku” 2019. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

25-08-2019

LETNI KONCERT

Wakacje powoli zmierzają ku końcowi, jednak nie chcemy się z nimi jeszcze żegnać. Dlatego właśnie już 25 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy Państwa na kolejny letni koncert na dziedzińcu MOK. Tym razem zaprezentuje się Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa Trybunalskiego, której nikomu nie trzeba przedstawiać.Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.
Zapraszamy serdecznie 8 sierpnia 2019 roku na Rodzinny Festyn Plenerowy, który rozpocznie się o godzinie 15.00 na Dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (al. 3 Maja 12). Jak co tydzień, na dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz konkursów, gier i zabaw, nie zabraknie artystycznego malowania twarzy oraz konkursu plastycznego. Na festyn zapraszają serdecznie: Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - Krzysztof Chojniak, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Komenda Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska w Piotrkowie Trybunalskim.
Ponadto chcielibyśmy poinformować, że podczas festynu będą robione zdjęcia, które opublikujemy na stronach internetowych MOK, UM, facebook-u MOK oraz piotrkowskich portalach internetowych.
01-08-2019

OBÓZ ARTYSTYCZNY

Zapraszamy wszystkie dzieci na obóz artystyczny, który odbędzie się w dniach 1-10.08.2019 w Jedlni - Letnisko. W programie: zajęcia teatralne, muzyczne, taneczne i fotograficzne prowadzone przez najlepszych instruktorów. Dodatkowo zajęcia sportowe, wycieczki i dyskoteka. Koszt obozu dla dzieci uczęszczających na zającia organizowane przez MOK - 1.350 zł, dla dzieci spoza MOK - 1.500 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 725-280-863 !
22-07-2019

ŚPIEW-WAM SOBIE...

Kolejny letni koncert na dziedzińcu MOK już 17 sierpnia o godz. 20:00, a jego główną bohaterką będzie piotrkowianka – Katarzyna Zawisza. W koncercie „ŚPIEW-WAM SOBIE…” wokalistka podzieli się z Państwem swoimi emocjami. Zaśpiewa piosenki, które lubi, które ją bawią i wzruszają. Jednak nie zrobi tego sama. Towarzyszyć jej będzie Dominik Mironiuk, Tomasz Morozowski, Piotr Grzelak oraz zespół wokalny Przygoda p.l. Bilety w cenie 10 zł w sprzedaży od 5 sierpnia. Zapraszamy !
Nie masz pomysłu na wakacje? Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury dzieci w wieku 7- 15 lat na wakacyjne warsztaty pn.”100 pomysłów na wakacje - poważnie i niepoważnie ze sztuką.” Program został stworzony w taki sposób, aby  warsztaty były nie tylko sposobem na dobrą zabawę, ale również  dały możliwość kreatywnego rozwoju w różnych dziedzinach sztuki. Proponowana aktywna  forma zajęć umożliwi poszerzenie  zainteresowań oraz odkrycie talentów.
Zajęcia odbywać  się będą w dniach 19 -30 sierpnia 2019 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00- 14.00 i zakończą się pokazem powarsztatowym w Amfiteatrze Miejskim 2 września 2019.
Zapisy przyjmowane są w  MOK od poniedziałku do piątku, w godzinach  8.00 -16.00 lub mailowo : merytoryczny@mok.piotrkow.pl
Opłata wynosi 150 zł ( z poczęstunkiem).
Wakacje to świetny czas na rozpoczęcie przygody z nowym hobby. Jeśli ktoś miałby ochotę zagrać w gry planszowe to zapraszamy do Klubu Gier Planszowych, który w każdy wakacyjny wtorek działa w Kawiarni Teatralnej "Ale ciacho" w Miejskim Ośrodku Kultury. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny !
02-07-2019

WAKACYJNE TEATRZYKI

Jak co roku w okresie letnim zapraszamy wszystkie dzieciaki z opiekunami na wakacyjne teatrzyki. W każdy wakacyjny wtorek o godz. 10:15 w Amfiteatrze Miejskim zaprezentują się teatry z całej Polski. Nie zabraknie także produkcji własnych Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny !