Piątek 07 sierpnia 2020
Kajetana, Doroty, Sykstusa

Kolejny test wiedzy o polskiej piosence już 23 sierpnia ! Jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę na temat polskiej piosenki, a przy okazji dobrze się pobawić, to zapraszamy 23 sierpnia o godz. 17:00 na imprezę pn. "50 lat polskiej piosenki, czyli wieki test wiedzy o polskiej piosence, artystach i wydarzeniach". Na wesoło i na luzie imprezę poprowadzi Tomasz Balcerek. No i będą nagrody ;) Bilety w cenie 7 zł dostępne od 3 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy do wspólnej zabawy ! 
Wszystkie działania prowadzone będą z zachowaniem norm bezpieczeństwa epidemiologicznego. 
Wakacje to dobry czas na beztroską zabawę. Dlatego właśnie zapraszamy na Wielką Zabawę Rodzinną do Miejskiego Ośrodka Kultury. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli wziąć udział w zabawach, grach i konkursach z nagrodami. Impreza odbędzie się 16 sierpnia o godz. 17:00 na dziedzińcu MOK. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki, a wejściówki odebrać można w informacji MOK od poniedziałku 3 sierpnia, w godzinach 9:00 - 18:30. Weźcie ze sobą dobry humor i zapraszamy ! 
Wszystkie działania prowadzone będą z zachowaniem norm bezpieczeństwa epidemiologicznego. 
Muzyczny projekt „.JPG” - to duet dwojga muzyków Justyny Piesik-Kendra i Piotra Grzelaka. Zespół tworzy własne autorskie utwory utrzymane w konwencji poezji śpiewanej, a także dokonuje opracowań muzyki ulubionych twórców.
Już w sierpniu w każdy wtorek o godz. 11.00 zapraszamy na teatralne spotkania z najmłodszymi widzami.
Trwają zapisy na drugi turnus "Wakacyjnych warsztatów z Miejskim Ośrodkiem Kultury". Nasza propozycja skierowana jest do wszystkich dzieciaków w wieku 7 - 13 lat. Zapraszamy Was na Wakacyjne warsztaty artystyczne, w ramach których będą odbywać się zajęcia plastyczne, teatralne, wokalne i taneczne. Turnus będzie trwał od 10 do 21 sierpnia. Zajęcia będą się odbywały w godzinach 9:00 - 12:00 w maksymalnie 12 - osobowych grupach. Koszt to 250 zł. Ze zniżki w wysokości 50 zł mogą skorzystać dzieci, które uczęszczały na zajęcia do MOK w sezonie 2019/2020. Jeśli jesteście zainteresowani to dzwońcie: (44) 732-52-37 wew. 106 lub 107. Liczba miejsc ograniczona.
Pragniemy zaznaczyć, że wszystkie warsztaty odbywać się będą z zachowaniem norm bezpieczeństwa epidemiologicznego
17-07-2020

KONCERT

Zapraszamy na pierwszy koncert w Miejskim Ośrodku Kultury po dłuższej przerwie ! Jako pierwsi na dziedzińcu MOK zaprezentują się uczestnicy zajęć emisji głosu, którzy pracują pod kierunkiem Justyny Jędrusik. Koncert odbędzie się 17 lipca (piątek) o godz. 19:00. W programie: "Z serca do serca" - śpiewamy autorskie piosenki oraz "Twój głos brzmi znajomo" Show Time. W koncercie wystąpią: Majka Bakalarz, Katarzyna Jarszak, Alicja Kulbat, Ewa Lebeau, Oliwia Łubowska, Nikola Mieszek, Zuzia Olczyk, Julia Orłowska, Magda Rudzka, Ania Skrzypczyńska, Kinga Świstak, Justyna Tomecka, Daniel Wochyń, Nina Wtorkowska i Kasia Zawisza. Opieka artystyczna Justyna Jędrusik, a akompaniować artystom będzie Michał Makagon. Cena biletu - 20 zł. 
Pragniemy zaznaczyć, że wszystkie działania prowadzone będą z zachowaniem norm bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs. Tym razem ogłaszamy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej online, z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (trzy kategorie wiekowe). Waszym zadaniem będzie nagranie jednego wiersza o tematyce patriotycznej i przesłanie go do nas na adres e-mail: merytoryczny@mok.piotrkow.pl do 11 sierpnia. Każde nagranie musi być odpowiednio podpisane (imię, nazwisko i wiek recytatora, nazwisko i tytuł autora wiersza oraz adres i numer telefonu opiekuna). Prosimy także o dołączenie podpisanej klauzuli RODO. Pamiętajcie, że czas prezentacji to minimum 1,5 minuty ! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 11 sierpnia, a zwycięzców ogłosimy 14 sierpnia. Szczegóły w regulaminie ! 
Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej ogłaszamy Wojewódzki Konkurs Plastyczny na komiks historyczny pn.: „Kapitan Polska – prawdziwy bohater Bitwy Warszawskiej”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego z całego województwa łódzkiego. Co trzeba zrobić ? Tylko, albo aż, samodzielnie wykonać komiks (dowolną techniką płaską), dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską, a następnie przesłać go do nas (na adres: MOK, al. 3 Maja 12, 97-300 Piotrków Trybunalski) do 31 sierpnia. Nadesłane prace muszą być opatrzone metryczką, której wzór znajduje się w regulaminie. Rozstrzygnięcie konkursu, wernisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury 18 września. Szczegóły w regulaminie ! 
Chcielibyśmy zaprosić wszystkich entuzjastów muzykowania i gry na różnych instrumentach do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach lokalnych, realizowanych w ramach projektu „Rockowanie. Gramy Maanam”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury, a my weszliśmy w projekt jako jeden z partnerów z województwa. Warsztaty lokalne, które w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się w dniach 4 – 5 września, obejmą 6 segmentów: gitarę, perkusję, wokal, gitarę basową, instrumenty klawiszowe oraz realizację dźwięku. Pierwszy dzień warsztatów (4 września) zakończy się  wspólnymi zajęciami wszystkich sekcji, które przerodzą się w jam session, a podsumowaniem całego weekendu warsztatów będzie krótki koncert, otwarty dla lokalnej publiczności (5 września). Uczestnicy wraz z prowadzącymi zaprezentują opracowane podczas zajęć utwory z twórczości zespołu Maanam. Podczas koncertu prowadzący warsztaty nagrodzą od 2 do 5 osób i osoby te będą mogły wziąć udział w warsztatach mistrzowskich, które odbędą się w Łodzi. Jeśli chcecie wziąć udział w warsztatach to wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do nas (osobiście, pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną) do 16 sierpnia. UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY !  Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne poniżej. Uwaga ! Liczba miejsc ograniczona.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, zaprasza w ramach akcji "BAW SIĘ LATEM" dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne. Warsztaty odbywać się będą od 6 lipca do 31 sierpnia 2020 roku w siedzibie OEA MOK (ul. Słowackiego 13) według harmonogramu zmieszczonego poniżej. W naszej ofercie proponujemy warsztaty ceramiczne, fotograficzne, decoupage i rękodzieła artystycznego. Informujemy również, iż ze względu na pandemię, warsztaty odbywać się będą w reżimie sanitarnym. UWAGA! Zapisy na warsztaty wyłącznie telefonicznie pod nr: 44 733 91 30.
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Ponadto informujemy, że podczas warsztatów (w celu promocji) będą robione zdjęcia, które opublikujemy na stronach internetowych MOK, UM, facebook-u MOK oraz piotrkowskich portalach internetowych.