Sobota 23 marca 2019
Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Idzie nowe ! Chcielibyśmy zaprosić Państwa na nową odsłonę organizowanego przez MOK Regionalnego Przeglądu Teatrów Amatorskich dla dzieci i młodzieży. Rozszerzyliśmy imprezę na całe województwo łódzkie i wprowadziliśmy kilka zmian. Zgłaszajcie się i przyjeżdżajcie do Piotrkowa Trybunalskiego ! Wspólnie stwórzmy nowe teatralne wydarzenie, które będzie zarówno dla Was jak i dla nas inspiracją oraz szansą na wymianę doświadczeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia. Szczegóły w regulaminie i pod nr telefonu 44 732 52 37 wew. 106 i 107.
Jarmark Wielkanocny to impreza, która od kilku lat odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. Ubiegłoroczna zmieniona formuła Jarmarku sprawdziła się i przyciągnęła tłumy piotrkowian. Zapraszamy zatem do współpracy wszystkich rękodzielników, artystów, rzemieślników oraz twórców ludowych do zaprezentowania swoich wyrobów na Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w Niedzielę Palmową - 14 kwietnia 2019 r. - od godz. 10.00 w Rynku Trybunalskim. Szczególnie mile widziani są wystawcy oferujący ręcznie robione ozdoby i dekoracje świąteczne. W programie tegorocznego Jarmarku: występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz zespołów ludowych, otwarty konkurs na najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną, warsztaty plastyczne dla dzieci, konkursy i zabawy dla publiczności oraz żur wielkanocny dla piotrkowian.
Chcielibyśmy szczególnie mocno zachęcić Państwa do wzięcia udziału w otwartym konkursie na najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Wszystkie prace przyjmujemy w dniu Jarmarku w Rynku Trybunalskim do godziny 13.00. W konkursie udział może wziąć każdy :) Życzliwie ocenimy każdą palmę i każdą pisankę, a najpiękniejsze nagrodzimy !
Szczegółowy program imprezy na afiszu, a regulamin konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną w załączeniu. Zapraszamy !
Informacji o stoiskach handlowych udzielamy w MOK al. 3 Maja 12 lub pod numerem telefonu (44) 732 52 37, wew. 106 lub 107. Warunkiem uczestnictwa w Jarmarku Wielkanocnym jest wypełnienie i dostarczenie do MOK (osobiście lub mailowo na adres: merytoryczny@mok.piotrkow.pl) wypełnionej karty zgłoszenia. O przyznaniu domku handlowego decyduje kolejność zgłoszeń !
Zapraszamy Państwa na widowisko artystyczne z okazji 14. rocznicy śmierci Jana Pawła II pt.: "Nie lękajcie się" w wykonaniu zespołu tanecznego "Bik Kayk". Zespołowi towarzyszyć będzie oraz Ojciec Gracjan Kubica (narracja). Reżyserem i choreorgrafem widowiska jest Tomasz Balcerek. Impreza odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12, ul. Belzacka 104/106. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które do odebrania będą od 1.04 w informacji MOK (w godz. 9.00 -0 18.30). Serdecznie zapraszamy !
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 9 kwietnia na spotkanie w ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie”. Nasz kiermasz adresowany jest nie tylko do dzieci i młodzieży szkolnej, miło nam będzie jeśli odwiedzą nas wszyscy piotrkowianie. Znajdziecie  u nas Państwo wiele ciekawych ozdób wielkanocnego stołu.

Cena biletu - 3 zł.

Zapisy dla grup zorganizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury ul. 3 Maja 12 lub telefonicznie (44) 732 52 37 wew. 106 lub 107.
Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada 27 marca uchwalono na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. Dla wszystkich twórców i miłośników teatru jest to dzień wyjątkowy. Dla nas także. Dlatego chcielibyśmy spędzić ten dzień w sposób szczególny. Zapraszamy więc Państwa do wspólnego świętowania. "Teatr potrzebuje twarzy" to spotkanie zarówno z piosenką jak i z teatrem. Rozpoczniemy koncertem piosenek w wykonaniu Katarzyny Zawiszy z towarzyszeniem Piotra Grzelaka (piano) i Tomasza Morozowskiego (gitara), który okraszony będzie anegdotami o ludziach teatru w interpretacji Anny Bajdzienko i Dominika Mironiuka. Spotkanie odbędzie się 27 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.
Teatr "Scena 96" oraz Miejski Ośrodek Kultury pragną zaprosić wszystkie dzieci w magiczną podróż z dzielnym Szewczykiem, Królem i Królewną. Na spektakl "Cmok - Smok" zapraszamy w niedzielę 24 marca o godzinie 17.00. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.
17-03-2019

SPEKTAKL TEATRALNY

Joanna Szczepkowska w autorskiej sztuce na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury ! Zapraszamy Państwa na wyjątkowy spektakl pt.: "Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu" z udziałem Joanny Szczepkowskiej i Jana Jurkowskiego. Spektakl odbędzie się 17 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowo - teatralnej. Bilety w cenie 40 zł już w sprzedaży.
16-03-2019

64. OKR

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie ogłosił 64. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim tradycyjnie już od lat jest organizatorem eliminacji miejsko-powiatowych (16.03.2019 r. godz. 9.00) i rejonowych (6.04.2019 r. godz. 9.00), które odbędą się w siedzibie naszego Ośrodka,  al. 3 Maja 12. Na zgłoszenia do eliminacji miejsko - powiatowych czekamy do 11 marca ! 


Konkurs jest imprezą otwartą o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów : recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.
Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne na stronie internetowej MOK www.mok.piotrkow.pl.
"Kora - Po prostu bądź" to koncert poświęcony osobliwej, charyzmatycznej, wspaniałej polskiej artystce, która przez niemal cztery dekady ubarwiała polski rynek muzyczny. Jaka była Kora? Jej nietuzinkową osobowość zgłębimy, prezentując najważniejsze dla niej i dla słuchaczy autorskie piosenki i kompozycje zaaranżowane przez Waldemara Ossowskiego, wyśpiewane i zagrane przez piotrkowskich artystów. Kora - po prostu bądź... w naszych sercach i pamięci.
Na to wyjątkowe spotkanie z Korą zapraszamy w Dzień Kobiet - 8 marca, na godz. 19.00 do sali widowiskowo - teatralnej MOK. Bilety w cenie 15 zł już w sprzedaży.
Koncert "Na białym śniegu ślady czerwone" to koncert w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Na to wydarzenie zapraszamy do sali widowiskowo - teatralnej MOK 1 marca o godz. 18.30. W koncercie wystąpią: Aleksandra Przybył, Robert Alberciak, Katarzyna Kołodziejczyk, Jolanta Kluzowska oraz Młodzieżowe Zespoły Wokalne z Wolborza pod kierunkiem Aleksandry Przybył. Na fortepianie zagra Piotr Grzelak. Bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie do odebrania w informacji MOK, al. 3 Maja 12.