Poniedziałek 17 czerwca 2019
Laury, Marcjana, Alberta

01-08-2019

OBÓZ ARTYSTYCZNY

Zapraszamy wszystkie dzieci na obóz artystyczny, który odbędzie się w dniach 1-10.08.2019 w Jedlni - Letnisko. W programie: zajęcia teatralne, muzyczne, taneczne i fotograficzne prowadzone przez najlepszych instruktorów. Dodatkowo zajęcia sportowe, wycieczki i dyskoteka. Koszt obozu dla dzieci uczęszczających na zającia organizowane przez MOK - 1.350 zł, dla dzieci spoza MOK - 1.500 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 725-280-863 !
01-07-2019

WAKACJE 2019

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza od 1 lipca 2019r. (od poniedziałku do piątku) dzieci i młodzież w wieku 7 -15 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne do Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK (ul. Słowackiego 13) i do świetlic artystycznych. Na uczestników świetlic artystycznych, oprócz warsztatów artystycznych, czeka wiele innych atrakcji takich, jak: zawodowe spektakle teatralne, projekcje filmowe, wycieczki, gry, zabawy, konkursy. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje: OEA MOK, ul.Słowackiego 13 w Piotrkowie Trybunalskim lub pod nr telefonu 44 733 91 30.
Zapisy do świetlic artystycznych: "Uśmiech" i "Przygoda" przyjmuje w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury - Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna "Bartek" .
Ponadto chcielibyśmy poinformować, że podczas wydarzeń związanych z akcją "Wyciągamy dzieci z bramy-baw się latem", będą robione zdjęcia, które opublikujemy na stronach internetowych MOK, UM, facebook-u MOK oraz piotrkowskich portalach internetowych.
W ramach Dni Miasta Imieniny Piotrków, 22 i 23 czerwca odbędzie się Jarmark Trybunalski. W Rynku Trybunalskim będą mogli zaprezentować się rzemieślnicy, kolekcjonerzy, artyści, twórcy ludowi, producenci i sprzedawcy żywności oraz artykułów przemysłowych. Jarmark rozpocznie się w sobotę 22 czerwca o  godzinie 10.00.Tradycyjnie Jarmarkowi towarzyszyć będą koncerty kapel podwórkowych i zespołów ludowych, pokazy artystyczne oraz konkursy i zabawy. Zgłoszenia (wypełniona karta zgłoszenia i karta klauzula informacyjna RODO) wystawców przyjmujemy do piątku (21.06).
Na zakończenie sezonu artystycznego proponujemy premierę teatralną. Zespół teatralny "Etiuda" z Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na spektakl pt. "Smutny nosorożec" w reżyserii Michaliny Kowalczyk. Zaczynamy w sobotę (15 czerwca) o godz. 14.30 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. Wstęp na zasadzie: płać ile chcesz !
Sezon artystyczny 2018/2019 dobiega końca. Chcielibyśmy więc zaprosić Państwa na występy zespołów artystycznych pracujących w Miejskim Ośrodku Kultury w minionym roku. W programie: godz. 10:00 - koncert finałowy w Amfiteatrze Miejskim, godz. 14:30 - premiera spektaklu "Smutny nosorożec" w wykonaniu zespołu "Etiuda" (sala widowiskowo - teatralna MOK, al. 3 Maja 12) oraz godz. 15:00 - wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży uczestników zajęć plastycznych MOK (Galeria MOK). Na wszystkie imprezy wstęp wolny !
09-06-2019

ZŁOTY PIOTREK

Zapraszamy wszystkich entuzjastów tańca na VIII Piotrkowską Panoramę Taneczną o "Złotego Piotrka". Impreza odbędzie się 9 czerwca o godz. 11.00 w hali sportowej ZSP Nr 4 przy ul. Sienkiewicza 12. Wstęp wolny. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów. Piotrków Trybunalski będzie gościł grupy taneczne m.in.  z Grodziska Mazowieckiego, Morawicy, Kutna, Bydgoszczy, Starachowic, Kielc, Suchedniowa i Radomska. Jak co roku nie zabraknie także reprezentantów z Piotrkowa Trybunalskiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pan Krzysztof Chojniak. Organizatorami Panoramy zaś są Klub Kultury Jaskółczyn PSM, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
08-06-2019

FESTIWAL PIOSENKI

Zapraszamy wszystkich lubiących muzykę na IX Piotrkowski Festiwal Wokalny „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Impreza odbędzie się 8 czerwca o godz. 9.00. Wstęp wolny. ! Zapraszamy !
Zapraszamy 6 czerwca (czwartek) na koncert uczestników zajęć emisji głosu MOK. Część pierwsza pt. "W świecie Disneya" o godz. 18.30, a część druga pt. "Show time" o godz. 19.45. Cena biletu - 5 zł !
Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca, to ulubiony dzień wszystkich dzieci. Z okazji tego święta zapraszamy więc wszystkie dzieciaki na Muzyczny Dzień Dziecka z grupą wokalno - taneczną PRESTO z Miejskiego Ośrodka Kultury. Impreza rozpocznie się 1 czerwca o godz. 15.30 w Amfiteatrze Miejskim. W programie: pokaz "4 pory roku", gry, konkursy i zabawy muzyczne z nagrodami. Prowadzenie: Justyna Piesik - Kendra. Zabierzcie ze sobą dużo uśmiechu i przybywajcie ! Wstęp wolny.
31-05-2019

DOBRZE JEST

Zapraszamy na premierę nowego spektaklu pt. "Dobrze jest" w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dorosłych z Miejskiego Ośrodka Kultury. Premiera odbędzie się 31 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. Wstęp na zasadzie: płać ile chcesz. DOBRZE JEST to spektakl inspirowany słowami Doroty Masłowskiej. Właśnie one stanowią o jego sile – są celnie wyważone, aktualne i mocne. Odsłaniają (obnażają) złudę polskiej codzienności – brak wydarzeń, trwanie w jakichś zawieszeniach, bycie w stagnacjach. Coraz silniej bowiem zauważamy wokół siebie emocjonalne wyjałowienie. A to dokucza i boli. Niezgoda na media i Internet, z których przeniknęła do codzienności nienawiść i zobojętnienie rodzą bunt. Nie jest to jednak rewolucja. To krzyk w przestrzeń, który czeka na odbiorcę!