Sobota 04 lipca 2020
Odona, Malwiny, Elzbiety

Jesteśmy organizatorem Małego Konkursu Recytatorskiego od lat. Postanowiliśmy, że pomimo nowej sytuacji nie będziemy w tym roku z konkursu rezygnować. Ogłaszamy więc wersję online ! Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, którzy lubią recytować i dobrze czują się przed kamerą. Zamiast stawać na scenie…będziecie musieli stanąć przed kamerą, ponieważ warunkiem zgłoszenia do konkursu jest nagranie jednego wiersza i przesłanie nam go na adres mailowy: merytoryczny@mok.piotrkow.pl. Czas prezentacji to od półtorej do trzech minut. Pamiętajcie, żeby do nagrania dołączyć: imię, nazwisko i wiek recytatora, tytuł i autora wiersza oraz numer telefonu rodzica lub opiekuna. Do każdego nagrania prosimy dołączyć także podpisaną klauzulę informacyjną RODO. Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca ! Szczegóły w regulaminie 😊
Kochani ! Zapraszamy Was na nasz profil facebookowy. Tam naprawdę bardzo dużo różnych rzeczy się dzieje. Mamy dla Was mnóstwo propozycji teatralnych, muzycznych, tanecznych, plastycznych i…wiele wiele innych. Właśnie tam ogłaszamy konkursy, publikujemy ciekawostki kulturalne, wywiady i najnowsze informacje dotyczące tego, co w kulturalnym (i nie tylko...) świecie piszczy 😉Czekamy na Was ! (https://www.facebook.com/mokpiotrkowtrybunalski/)
Uwaga uwaga ! Zgodnie z obietnicą ogłaszamy wyniki konkursu rodzinnego "Upominek na urodziny św. Jana Pawła II".

Nagrody otrzymują:
– Dorota Krawczyk i Mateusz Krawczyk, za interpretację wiersza „Obiecanki cacanki”,
- rodzina Redzyniów i Szymczaków: Maria Redzynia, Joanna Redzynia, Barbara Szymczak, Izabela, Szymczak, Tomasz Szymczak, Beata Redzynia, Dariusz Redzynia, Jan Redzynia i Feliks Szymczak, za interpretację wiersza „W klasie”,
- Anna Łągiewska i Alicja Łągiewska, za interpretację wiersza „Klasówka z Religii”.

Wyróżnienia otrzymują:
- Tomasz Mikołajczyk, Maja Mikołajczyk i Filip Mikołajczyk, za interpretację wiersza „Obiecanki cacanki”.
- Małgorzata Dziemdziora i Iga Wnuk, za interpretację wiersza „Sprawiedliwość”,
- Iwona Jędrzejczyk i Kalina Jędrzejczyk, za interpretację wiersza „W kropki zielone”,
- Iwona Czarnecka z córką i babcią, za interpretację wiersza „W niebie czy na ziemi”,
- Marta Jaworska, Jarosław Jaworski, Kornelia Jaworska i Kacper Jaworski, za interpretację wiersza „Obiecanki cacanki”,
- Anna Kowalska, Piotr Kowalski, Bartosz Kowalski, za interpretację wiersza „Nie krzycz”.

Z nagrodzonych i wyróżnionych nagrań powstała wizualizacja, którą przygotowały: Aleksandra Grosfeld, Hanna Stępień i Justyna Piesik – Kendra. Muzykę zaś przygotował Waldemar Ossowski. Wizualizację można obejrzeć na profilu facebookowym MOK i pod tym linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=ybwvfbbLprI&feature=youtu.be

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy !
17-05-2020

KULTURA W SIECI

Miło nam poinformować, że Miejski Ośrodek Kultury otrzymał dotację w wysokości 64 tysięcy zł na projekt „Piotrków, którego nie znacie”. Dotacja przyznana została przez Narodowe Centrum Kultury, w ramach programu KULTURA W SIECI. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło na ten program 60 mln, przede wszystkim na działania związane z prezentacją wydarzeń kulturalnych i udostępnianiem zasobów kulturalnych online. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii. 

https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-w-sieci/aktualnosci/kultura-w-sieci-wyniki-naboru-?fbclid=IwAR3oimLs1kSSU3DCY_3UUsMMMkRwJyNL-TsmhxqcqU_cVIJVBvHySNrYN00
Za sprawą epidemii koronawirusa każdy z nas znalazł się w nowej, nietypowej sytuacji, którą można jednak produktywnie i inspirująco wykorzystać. Na przykład poprzez udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego  Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oraz Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz seniorzy (60+) z Piotrkowa Trybunalskiego. Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone.Specjalnie dla Was przygotowaliśmy nową wersję REGULAMINU (załącznik poniżej).
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie :)
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Festiwal Rodzinny  pt. „Piękny Dzień Mamy” nie może się odbyć w formie tradycyjnej. Podjęliśmy jednak decyzję o jego realizacji w systemie on-line.
BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!
BEZ NARAŻANIA SWOJEGO ZDROWIA!
BEZ KONIECZNOŚCI ANGAŻOWANIA SPECJALNYCH ŚRODKÓW!
Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie, mogą nagrać swoją recytację telefonem lub kamerką komputerową,      a filmik przesłać do nas drogą elektroniczną. Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone.
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy nową wersję REGULAMINU (załącznik poniżej) uwzględniającą sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie ! 
30-04-2020

KOMUNIKAT !

Towarzystwo Kultury Teatralnej podjęło decyzję, że ze względu na stan epidemiczny, 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zostaje przeniesiony na wrzesień lub na październik. Ostatecznych terminów jeszcze nie podano, ale...na eliminacje rejonowe, które miały się odbyć wiosną w Miejskim Ośrodku Kultury, szykujcie się jesienią :) Kolejne informacje będziemy podawać na bieżąco.
Międzynarodowy Dzień Tańca przypada właśnie dziś. Święto zostało ustanowione w 1982 roku na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana - Georges'a Noverre'a. Skoro dziś Międzynarodowy Dzień Tańca, to nie może zabraknąć zespołu Bik Kayk i Tomasza Balcerka. W ramach wspomnień przypomnimy Wam dziś spektakl "Świadectwo prawdy", który powstał w 2011 roku. Pomysłodawcą spektaklu, reżyserem i choreografem jest Tomasz Balcerek. Zapraszamy Was w taneczną podróż w rytmie rocka i muzyki zespołu Dire Straits. Film dostępny w linku. 
https://www.youtube.com/watch?v=CfAhGUW_BEc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2O3MAKQRUHtaELjxbVZk5A5CsfL2A86TG7FawOg5DCkyerYYNzFn54lh4
27-04-2020

FESTIWAL TEATRALNY

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w II edycji wojewódzkiej Piotrkowskiego Festiwalu Teatralnego. Impreza skierowana jest do amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych działających w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych oraz w placówkach kultury, oświatowo - wychowawczych i stowarzyszeniach na terenie województwa łódzkiego. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia. Zgłaszajcie się i przybywajcie do Piotrkowa Trybunalskiego ! Wspólnie stwórzmy teatralne wydarzenie, które będzie zarówno dla Was jak i dla nas inspiracją oraz szansą na wymianę doświadczeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 kwietnia. Szczegóły w regulaminie i pod nr telefonu 44 732 52 37 wew. 106 i 107.
Poniżej do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia oraz klauzula informacyjna RODO.
UWAGA ! NIEDZIELNE TEATRALIA PRZENIESIONE Z 29 MARCA NA 26 KWIETNIA !!!!!!! 

Zapraszamy 26 kwietnia na kolejne Niedzielne Teatralia. Tym razem artyści z Teatru "Pacuś" z Łodzi zaprezentują spektakl "Przygody Jeża Kolczatka". Zaczynamy o godz. 17.00 w sali widowiskowo - teatralnej. Bilety w cenie 12 zł już w sprzedaży.