Środa 19 września 2018
Januarego, Konstancji, Teodora

Miejska Orkiestra Dęta gościła w Serbii w dniach 28.06.-2.07.2018 r. promując miasto Piotrków Trybunalski podczas XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w Żagubicy. Uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się w Domu Kultury w Żagubicy przy dźwiękach piotrkowskiej  orkiestry. W trakcie otwarcia wystąpiły również  lokalne, folklorystyczne zespoły taneczne.Otwarciu towarzyszyły stoiska z lokalnymi  rękodziełami,  regionalnymi serami, miodami, które przyciągnęły spore zainteresowanie publiczności. Zgodnie z programem festiwalu muzycy pod batutą kapelmistrza Roberta Fijałkowskiego zaprezentowali musztrę paradną.Wszystkie zespoły wzięły udział w defiladzie przez miasto Żagubica spod Muzeum do Letniej Głównej Sceny Vrela Mlave.
Orkiestra z Piotrkowa Trybunalskiego składająca się z 26 muzyków świetnie prezentowała się w swoich czerwonych i granatowych koszulkach oraz pięknych  białych kapeluszach, które dodawały im elegancji i szyku.
29-06-2018

USŁYSZ MNIE...

"Usłysz mnie w gwarze dnia...koncert na cztery sceny i wiele piosenek" to wyjątkowe spotkanie z muzyką i teatrem w wykonaniu piotrkowskich wokalistów i aktorów z Amatorskiego Teatru Dorosłych z Miejskiego Ośrodka Kultury. Koncert odbędzie się w sali widowiskowo - teatralnej MOK 29 czerwca o godz. 20.00. Bilety w cenie 10 zł już dostępne !
Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na projekcję filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry”, która odbędzie się 20.06.2018 roku o godzinie 17.00 w Galerii MOK. Pokazowi filmu towarzyszyć będzie prelekcja historyka dr hab. Grzegorza Markiewicza z Uniwersytetu Łódzkiego, który przybliży zgromadzonym postać głównego bohatera filmu oraz rys historyczny jego czasów, a także wystawa. Wstęp wolny !
Sezon artystyczny 2017/2018 dobiega końca. Zapraszamy więc Państwa na podsumowanie całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w Miejskim Ośrodku Kultury. Świętowanie rozpoczniemy 16 czerwca o godz.15.00 w Galerii MOK al. 3 Maja 12 wystawą plastyczną uczestników zajęć plastycznych. Ciąg dalszy imprezy o godz.16.00 w Amfiteatrze Miejskim. Wstęp wolny !
13-06-2018

WAKACJE Z MOK !

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza od  2 lipca 2018 r. dzieci i młodzież w wieku 7 -15 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne do Ośrodka Edukacji Artystycznej i do świetlic artystycznych. Warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku. Na uczestników czeka wiele atrakcji takich, jak: zawodowe spektakle teatralne, projekcje filmowe, wycieczki, gry, zabawy, konkursy. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje na plakacie !
08-06-2018

FESTIWAL WOKALNY

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w VIII Piotrkowskim Festiwalu  Wokalnym „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. 8 czerwca odbędą się eliminacje dla wszystkich kategorii wiekowych,9 czerwca zaś wielki finał, którego gwiazdą będzie Wojtek Baranowski wraz z zespołem. Zapraszamy !
"Skazani na show" to koncert, który spotkał się z ogromnym zaintersowaniem publiczności. Dlatego też dla tych wszystkich, którym nie udało się wcześniej kupić biletów, zaprezentujemy koncert raz jeszcze 6 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. Bilety w cenei 10 zł już dostępne. Zapraszamy !
W ostatnich tygodniach zespoły teatralne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim wzięły udział Z SUKCESAMI w kilku ważnych festiwalach i przeglądach teatralnych w Polsce.
01-06-2018

ZŁOTY PIOTREK

Zapraszamy wszystkich entuzjastów tańca na to barwne widowisko taneczne już 10 czerwca o godz. 11.00 do hali sportowej ZSP Nr 4 przy ul. Sienkiewicza 12. Wstęp wolny. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 46 zespołów tanecznych, które zaprezentują ponad 50 układów choreograficznych w 8 kategoriach tanecznych i wiekowych. Piotrków Trybunalski będzie gościł grupy taneczne m.in.  z Chełma, Grodziska Mazowieckiego, Radomska, Kutna, Kielc, Łodzi, Skierniewic, Częstochowy, Bełchatowa, Morawicy i Warszawy. Jak co roku nie zabraknie także reprezentantów z Piotrkowa Trybunalskiego: Aerobik, Mały Aerobik, Perła, Perełka, Candy Fusion, zespół rytmiczno – taneczny oraz grupy „Movimiento”. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pan Krzysztof Chojniak. Organizatorami Panoramy zaś są Klub Kultury Jaskółczyn PSM, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
Program imprezy znajduje się poniżej.

29-05-2018

POEZJA ZE SMAKIEM

Kolejne spotkanie z "Poezją ze smakiem", ostatnie w tym sezonie artystycznym, już 29 maja o godz. 18.00 w Galerii MOK. Tym razem zaprezentuje się państwu zespół "Etiuda" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim w wierszach Jana Brzechwy i Franka Kulki. Wstęp wolny !