Sobota 19 paździenika 2019
Ziemowita, Jana, Pawla

Piotrkowskie przedszkolaki 23 września spróbują zatrzymać lato. Zabawa rozpocznie się w Rynku Trybunalskim, gdzie dzieci spotkają Panią Lato oraz Panią Jesień, po czym barwnym korowodem przejdą do Amfiteatru.
UWAGA ! ZE WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE KOCNERT PRZENIESIONY DO SALI WIDOWISKOWEJ MOK !
Zapraszamy na koncert Daniela Wochynia -  młodego, zdolnego i bardzo utalentowanego wokalisty, który przez lata związany był z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, a za chwilę wyfruwa z naszego „gniazda” w świat.
03-09-2019

EDUKACJA BAJECZNA

Przed nami nowe spotkania teatralne z cyklu Edukacja Bajeczna „Czytam Pierwsza klasa”. Zapraszamy przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III do Miejskiego Ośrodka Kultury na wspaniałe przedstawienia oraz lekcje teatralne. Zapisy dla grup zorganizowanych w MOK ( pokój nr 6 ) lub telefonicznie: 44/7325237 wew. 106 lub 107. Cena biletu 10 zł
Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów na uroczysty koncert  do Amfiteatru Miejskiego !
Pierwszy dzień w szkole to dla wszystkich dzieci bardzo ważne wydarzenie w życiu. Chcielibyśmy jednak, aby kojarzył się on nie tylko z rozpoczęciem nauki, ale także z zabawą i miłymi doznaniami artystycznymi. Dlatego zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów oraz ich rodziców i wychowawców na uroczysty koncert pt.: "Wakacje kontra pierwsza klasa", który odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 14:00 w Amfiteatrze Miejskim. W programie: występy dzieci – uczestników wakacyjnych warsztatów „100 pomysłów na wakacje – poważnie i niepoważnie ze sztuką”, oraz ślubowanie wstępne pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy !
01-09-2019

LISTY Z PIOTRKOWA

Listy są jak wspomnienia. Płyną zewsząd, z różnych zakątków świata.Kryją historie - ważne, błahe, ulotne... Docierają do adresata, by innym razem utknąć w niewielkiej skrzynce w Palermo czy Łebie. Bywają ważne, czasem - w jakimś tu i teraz - najważniejsze... Niektóre składają się w jedną opowieść: historię Piotrkowa Trybunalskiego. Zapraszamy na koncert "LISTY Z PIOTRKOWA", który odbędzie się 1 września 2019 roku o godz. 20.00 na dziedzińcu koncertowym MOK. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Wejściówki do odebrania w MOK od 26 sierpnia. Organizator: Stowarzyszenie "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci". Partner: Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Koncert współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.
30-08-2019

MŁODY DUCH TAŃCA

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie taneczne pt. „Młody Duch Tańca”, które odbędzie się 30 sierpnia o godz. 19:00 w sali widowiskowo – teatralnej MOK. Bilety w cenie 10 zł dostępne od 5 sierpnia.
„Młody Duch Tańca” to projekt polsko – japoński, powstały w 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Głównym jego celem jest budowanie mostów między Polską a Japonią, szczególnie w środowisku tańca i baletu. Pomysłodawcą i reżyserem tego wydarzenia jest Wiesław Dudek – wybitny polski tancerz, pedagog, laureat Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz „Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współtworzy Shoko Nakamura, balerina, ikona japońskiego baletu. W spektaklu wystąpi 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii, m.in. finaliści oraz zwycięzca konkursu „Młody Tancerz Roku” 2019. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

29-08-2019

FESTYN RODZINNY

Zapraszamy serdecznie 29 sierpnia 2019 roku na ostatni w te wakacje Rodzinny Festyn Plenerowy, który rozpocznie się o godzinie 15.00 w Parku im. św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim. Jak w każdy wakacyjny czwartek, na dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz konkursów, gier i zabaw na "dmuchańcach", nie zabraknie artystycznego malowania twarzy oraz konkursu plastycznego. Na festyn serdecznie zapraszają: Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - Krzysztof Chojniak, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika, Muzeum, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC" oraz Miejska Komenda Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska w Piotrkowie Trybunalskim.
Ponadto chcielibyśmy poinformować, że podczas festynu będą robione zdjęcia, które opublikujemy na stronach internetowych MOK, UM, facebook-u MOK oraz piotrkowskich portalach internetowych.
28-08-2019

OFERTA ZAJĘĆ !

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w zajęciach artystycznych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim . Zapisy na zajęcia w nowym sezonie kulturalnym 2019/2020 rozpoczynamy 9 września br. bezpośrednio u instruktorów według obowiązującego grafiku. Grafik zajęć oraz cennik do pobrania poniżej. Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji !
25-08-2019

LETNI KONCERT

Wakacje powoli zmierzają ku końcowi, jednak nie chcemy się z nimi jeszcze żegnać. Dlatego właśnie już 25 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy Państwa na kolejny letni koncert na dziedzińcu MOK. Tym razem zaprezentuje się Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa Trybunalskiego, której nikomu nie trzeba przedstawiać.Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.