Poniedziałek 21 stycznia 2019
Agnieszki, Jaros?awa

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie artystyczne "Zatrzymać lato". We wtorek, 22 września,  przedszkolaki z piotrkowskich przedszkoli spotkają się o godzinie 9.00 w samym centrum naszego miasta, czyli w Rynku Trybunalskim po to, aby symbolicznie pożegnać lato i przywitać jesień. Zapraszamy do wspólnej zabawy !
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl "W jednym stali domku" w wykonaniu Teatru „BiM”. Spektakl zobaczymy 28 września  o godz. 8:30 i 10:15 w ramach edukacji bajecznej „CZYTAM PIERWSZA KLASA”. Spektaklowi towarzyszy lekcja teatralna. Zapraszamy grupy zorganizowane – przedszkolne i szkolne. Zapisy na edukację bajeczną przyjmujemy telefonicznie: 44/732 52 37 we. 106 lub 107.
Przed państwem spotkanie z teatralną wersją bajek Aleksandra Fredry „W jednym stali domku” przygotowaną przez młodszych i nieco starszych artystów z Piotrkowa Trybunalskiego. Zaproszą Was oni do swojego domu. Zobaczycie czworo rozbrykanych dzieci i ich rodziców. I mimo, że przypominają oni nas samych, to różni ich język – mówią bowiem do siebie słowami bajek Aleksandra Fredry. Dlaczego? Głównie po to, by pokazać, że w tych bajkach odnajdziemy sporo wartości. A najważniejsze to: rodzina, miłość, przyjaźń i marzenia.
Zapraszamy  w sobotę 26 września o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl, w fantastycznej obsadzie, pt. „Tata ma kota" Szymona Bogacza w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Sztuka jest głosem ojców samotnie wychowujących swoje dzieci, ojców, którzy dzieci swoich zostali pozbawieni, próbujących zrozumieć swoją sytuację, ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a Tą Której Od Dawna Nie Ma, czyli byłą żoną i na zawsze matką dziecka. „Tata ma kota" jest subiektywnym spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Pomimo męskiego punktu widzenia, sztuka Bogacza jest przede wszystkim... komedią.Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić cały ten swój tragicznie śmieszny los. Bilety, 25 zł, już w sprzedaży.
Dla tych którzy jeszcze nie widzieli lub chcieliby zobaczyć raz jeszcze (a warto! )zapraszamy na  spektakl „Ich czworo” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Spektakl zaprezentujemy w ramach sceny regionalnej Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi . „Ich czworo” to pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i  ich walce o szczęście. Akcję osadzono w magicznej aurze Wigilii i Sylwestra, w bajkowej scenerii i świątecznym klimacie. Trudny i bolesny temat podany jest w lekkiej i dowcipnej formie. Znakomicie wpisujący się w dzisiejszą rzeczywistość tekst i nowa odsłona ponadczasowego tematu skłaniają zarówno do refleksji, jak i do śmiechu.
03-09-2015

Kamienica...RETRO

Kolejne spotkanie muzyczne na piotrkowskim Rynku. Tym razem przeniesiemy się w cudowne lata międzywojnia i przywołamy piosenki śpiewane przez Hankę Ordonównę, Eugeniusza Bodo czy Tolę Mankiewiczównę. Zapraszamy wszystkich piotrkowian 4 września o godz. 19.30 w Rynek Trybunalski.
Wszystkich piotrkowskich pierwszaków zapraszamy 1 wrzesnia o godz. 14.00 do Amfiteatru na uroczysty koncert inaugurujący nowy rok szkolny 2015/2016.
Zapraszamy w niedzielę 30 sierpnia na Paradę Orkiestr Dętych. Wystąpią orkiestry z Magdalenowa, Moszczenicy, Kamieńska, Gorzkowic, Rozprzy, Srocka, Zawady i Piotrkowa i Trybunalskiego.
Koncerty na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury, to już letnia tradycja. W najbliższe wakacje zapraszamy na cykl koncertów p.n. „Gwiazdy i Piotrków”, czyli podobnie jak w ubiegłym roku artyści piotrkowscy wystąpią razem z Gośćmi z Polski. Zapraszamy serdecznie !
04-08-2015

Festyny Plenerowe

Rodzinne festyny plenerowe są, jak co roku, jedną z wielu atrakcji towarzyszących akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”. Już 20 sierpnia, przy kąpielisku "Słoneczko", odbędzie się kolejny festyn, podczas którego na dzieci i ich opiekunów czekać będzie wspaniała zabawa oraz liczne atrakcje: gry, pokazy i konkursy, a także urządzenia „dmuchane”: zjeżdżalnia, tor przeszkód, trampolina i ścianka wspinaczkowa. Początek festynu o godzinie 15.00.