Czwartek 21 lutego 2019
Eleonory, Fortunata, Roberta

Zapraszamy wszystkich piotrkowian do spędzenia tego dnia razem z uczestnikami Fetsiwalu. Nie zabraknie wzruszeń ! Eliminacje zaczynamy o 9.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK ! 
Pod tym linkiem znajduje się harmonogram konkursowych występów: http://mfkip.pl/i-etap/piotrkow-trybunalski/harmonogram-przesluchan-piotrkow

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym 13 grudnia na warsztaty plastyczne pn.: "Tradycyjne ozdoby choinkowe". Uczestnicy pracować będą pod kierunkiem artystów z opoczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych, a prelekcję na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych wygłosi etnograf Stanisława Dłużewska - Pawlik z Opoczna. Zapisy dla grup zorganizowanych pod numerem telefonu: (44) 732 52 37, wew. 106 lub 107 Cena biletu - 10 zł.
Czas przedświąteczny to czas, kiedy ludzkie serca otwierają się na potrzeby innych. W związku z tym zapraszamy państwa na wyjątkowy koncert charytatywny na rzecz Polaków z Białorusi. Koncert z cyklu "Wschód - Zachód" odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. W programie m.in. koncert Zespołu Kameralnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim, występ solistów z zajęć emisji głosu MOK pod kierunkiem Justyny Jędrusik oraz charytatywna aukcja przedmiotów. Wstęp na koncert na zasadzie: płać, ile chcesz. Mamy nadzieję, że zechcą państwo wesprzeć ten szczytny cel i spędzić to niedzielne popołudnie z nami. Zapraszamy ! 
05-12-2018

GALA WOLONTARIATU

"Gala Wolontariatu" to wyjątkowa uroczystość, na którą zapraszamy Państwa już w najbliższą środę 5 grudnia o godz. 18.00 do sali widowiskowo - teatralnej MOK. Podczas Gali rozstrzygnięty zostanie Plebiscyt "Wolontariusz Roku 2018" oraz "Wolontariusz Publiczności", a także uhonorowane zostaną działania najaktywniejszych wolontariuszy. W części artystycznej wystąpią Agata Michalska & The Others. Wstęp za okazaniem zaproszeń ! 
Organizatorami Gali są: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC oraz Piotrkowskie Centrum Wolontariatu, współorganizatorami zaś: Miejska Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zdrowia i Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Zima tuż tuż i dlatego właśnie, w ramach cyklu "Niedzielne teatralia", przygotowaliśmy dla najmłodszych
miłośników teatru zimowy spektakl pt.: "Dziadek Mróz, czyli po co komu zima?". Na to wyjątkowe teatralne spotkanie w wykonaniu Teatru Żelaznego z Katowic zapraszamy do sali widowiskowo - teatralnej MOK 2 grudnia o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł jużw sprzedaży !
Zapraszamy Państwa na koncert Miejskiej Orkiestry Dętej do Parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim. Koncert odbędzie się 1 grudnia o godz. 16.30. Wstęp wolny ! 
30-11-2018

PRZYGODA P.L.

Zapraszamy Państwa serdecznie 30 listopada o godz. 19.00 na koncert pt.: "Jutro dzieje się teraz" w wykonaniu piotrkowskiego zespołu wokalnego Przygoda p.l. Gościem specjalnym zaproszonym przez zespół będzie Justyna Piesiek - Kendra, reżyserem zaś Bartosz Gumulec. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Iwona Stępień - Ciesielska, a akompaniatorem Piotr Grzelak. Cały koncert prowadzić będzie Dominik Mironiuk. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży ! 
21-11-2018

RÓBMY SWOJE...

"Róbmy swoje ..." to koncert, w którym usłyszymy znane i lubiane piosenki Wojciecha Młynarskiego w nowych aranżacjach. Pełne barwnych postaci teksty pozwoliły stworzyć obraz polskiej rzeczywistości, w której żyjemy wszyscy. W czerwcu odbyła się próba otwarta koncertu, a 21.11 o godz. 18.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK będzie można zobaczyć nową, pełną wersję widowiska. Wstęp na koncert na zasadzie płać ile chcesz. Zapraszamy ! 
18-11-2018

NIE LĘKAJCIE SIĘ

Zapraszamy Państwa na widowisko artystyczne z okazji 40 rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową pt.: "Nie lękajcie się" w wykonaniu zespołu tanecznego "Bik Kayk". Zespołowi towarzyszyć będzie Ewa Pinderak (śpiew) oraz Ojciec Gracjan Kubica (narracja). Reżyserem i choreorgrafem widowiska jest Tomasz Balcerek. Impreza odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. Wstęp za okazaniem wejściówek, które do odebrania będą od 9.11 w informacji MOK (w godz. 9.00 i 18.30). Serdecznie zapraszamy ! 
Piosenki dla naszych Żołnierzy to koncert
w wykonaniu artystów o jazzowych korzeniach muzycznych. Usłyszą państwo znane utwory  w nowoczesnych aranżacjach od jazzu i muzyki rozrywkowej przez brzmienia elektroniczne. Artyści zaprezentują też utwory mniej znane, które swoją wrażliwością muzyczną oraz tekstową przybliżą nas do sytuacji w jakiej znaleźli się żołnierze oraz osoby dotknięte wojną.
Nie zabraknie też nutki dystansu i poczucia humoru. Publiczność może się spodziewać niespodzianek w formie występu zaproszonych gości oraz wspólnego muzykowania. Bilety w cenie 10 złotych w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w sprzedaży już od 5.11(poniedziałek) od godz. 12.00
Serdecznie zapraszamy!

Wystąpią:

Justyna Jędrusik - charyzmatyczna wokalistka o głębokim, pełnym ciepła i siły głosie.
Jest absolwentką wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka
Chopina w Nowym Sączu.
W 2015 roku postanowiła zaryzykować i przeżyć niezwykłą przygodę. Poleciała do Nowego Yorku, żeby rozwijać swoje umiejętności i zaczerpnąć inspiracji z kolebki jazzu, musicali i muzyki rozrywkowej.
Szkoliła swój wokal pod kierunkiem Beaty Bednarz oraz trenerów wokalnych takich jak Paulina Kujawska, Mike Goodrich, John Henny, Dean Kaelin oraz Norma Gordon. Uczestniczyłam w warsztatach z takimi osobami jak Hanna Banaszak, Bob Stoloff, Kurt Elling, Atma Anur.

W swoim dorobku artystycznym ma 11 koncertów z zespołem The Haveners na terenie Manhattanu, Brooklynu, Bronxu, New Jersey w tym w znanym Shrine w Harlemie. Repertuar zespołu obejmował głównie gatunki Funky oraz R&B z elementami jazzu. W 2015 roku została przyjęta na wokalistykę jazzową do City College of New York nie rozpoczęła jednak studiów ze względu na różnice programowe.

Zwycięzca Międzynarodowego festiwalu Glory.

Jest nauczycielem emisji głosu w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Pomysłodawczyni i reżyser musicalu Skazani na Show, który powstał z myślą o przedstawieniu umiejętności i pasji do muzyki swoich podopiecznych.


Arek Grygo - pochodzący z Białegostoku klawiszowiec, producent, student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie elektronicznych instrumentów klawiszowych. Jest członkiem m.in. H2J Trio, Kuba Kotowicz Quartet, prowadzi również autorskie projekty. Miał okazję współpracować z m.in. z Yarosh Organ Trio, Piotrem Schmidtem, Krzysztofem Gradziukiem, Filipem Mozulem, czy Pawłem Tomaszewskim. Udziela się również w wielu innych gatunkach muzycznych.

Kostya Ivchuk - gitarzysta urodzony w Moskwie, większość życia spędził na Ukrainie. Studiował w Kijowie na Uniwersytecie Sztuki. Zwycięzca Grad Prix Odessa Jazz Contest oraz Jazz nad morzem. Zwycięzca pierwszego miejsca na konkursie jazzowym w Mołdawii. Obecnie jest studentem 5 roku Akademi Muzycznej w Katowicach. Założyciel zespołu