Sobota 24 sierpnia 2019
Jerzego, Bartosza, Haliny

08-06-2019

FESTIWAL PIOSENKI

Zapraszamy wszystkich lubiących muzykę na IX Piotrkowski Festiwal Wokalny „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Impreza odbędzie się 8 czerwca o godz. 9.00. Wstęp wolny. ! Zapraszamy !
Zapraszamy 6 czerwca (czwartek) na koncert uczestników zajęć emisji głosu MOK. Część pierwsza pt. "W świecie Disneya" o godz. 18.30, a część druga pt. "Show time" o godz. 19.45. Cena biletu - 5 zł !
Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca, to ulubiony dzień wszystkich dzieci. Z okazji tego święta zapraszamy więc wszystkie dzieciaki na Muzyczny Dzień Dziecka z grupą wokalno - taneczną PRESTO z Miejskiego Ośrodka Kultury. Impreza rozpocznie się 1 czerwca o godz. 15.30 w Amfiteatrze Miejskim. W programie: pokaz "4 pory roku", gry, konkursy i zabawy muzyczne z nagrodami. Prowadzenie: Justyna Piesik - Kendra. Zabierzcie ze sobą dużo uśmiechu i przybywajcie ! Wstęp wolny.
31-05-2019

DOBRZE JEST

Zapraszamy na premierę nowego spektaklu pt. "Dobrze jest" w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dorosłych z Miejskiego Ośrodka Kultury. Premiera odbędzie się 31 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. Wstęp na zasadzie: płać ile chcesz. DOBRZE JEST to spektakl inspirowany słowami Doroty Masłowskiej. Właśnie one stanowią o jego sile – są celnie wyważone, aktualne i mocne. Odsłaniają (obnażają) złudę polskiej codzienności – brak wydarzeń, trwanie w jakichś zawieszeniach, bycie w stagnacjach. Coraz silniej bowiem zauważamy wokół siebie emocjonalne wyjałowienie. A to dokucza i boli. Niezgoda na media i Internet, z których przeniknęła do codzienności nienawiść i zobojętnienie rodzą bunt. Nie jest to jednak rewolucja. To krzyk w przestrzeń, który czeka na odbiorcę!
Znów się chwalimy - a co ! :) Zespół "Absurdalni" otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop", który odbywał się w ostatni weekend w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Weronika Bednarek otrzymała również wyróżnienie aktorskie. W tym samym czasie w Chełmie odbywały się Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy, na których zespół Lepszy Profil zdobył nagrodę „za ukazanie procesu destrukcji rodziny z użyciem intrygującej formy maskowej i ciekawą dramaturgią w spektaklu "Matka cierpiąca". Jury podkreślało również umiejętności aktorskie zespołu. Cieszymy się bardzo :)
W poniedziałek, 27 maja, zapraszamy Państwa na koncert uczestników warsztatów piosenki aktorskiej MOK. Rozpoczynamy o godz. 19:00 w Galerii MOK. Cena biletu - 5 zł. W koncercie wystąpią: Ewa Lebeau, Joanna Wąsala, Zuzanna Derlatka, Julia Ślęzak, Majka Bakalarz, Zuzanna Milak, Michalina Kowalczyk oraz Aleksandra Przybył. Akompaniować uczestnikom będzie Piotr Grzelak. Zapraszamy !
Zapraszamy wszystkich Państwa na VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich i IV Noc Traktu Wielu Kultur. To trzydniowe wielokulturowe święto odbędzie się w dniach 24-26 maja w różnych miejscach naszego miasta. Na koncerty zapraszamy m.in. do piotrkowskiego Muzeum, Centrum Idei ku Demokracji, Ośrodka Działań Artystycznych, Wielkiej Synagogi, Kościoła Ewangelickiego i Cerkwi Prawosławnej. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz majowych wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Ukraińska muzyka, bałkańskie rytmy i rosyjskie pieśni, a to wszystko okraszone francuskim jazzem. Podczas tegorocznego Festiwalu w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentuje się dziesięć zespołów z ośmiu miast partnerskich, w tym dwa zespoły z Mołodeczna (Białoruś). Na koncert finałowy zapraszamy w niedzielę o godzinie 16.00 do Amfiteatru Miejskiego, gdzie zaprezentują się  wszyscy goście z Miast Partnerskich, w tym także utytułowany zespół "Aerobik" z Klubu Kultury "Jaskółczyn" PSM reprezentujący Piotrków Trybunalski. Dodatkowo zarówno w sobotę jak i w niedzielę  (25 i 26 maja) zapraszamy do odwiedzenia stoisk promocyjnych naszych gości, gdzie będzie można spróbować lokalnych przysmaków. Stoiska znajdować się będą na koronie Amfiteatru Miejskiego. Szczegółowy program z godzinami i miejscami konkretnych wydarzeń na plakacie. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.
24-05-2019

MUSICAL "ŁÓŻKO"

Pamiętacie Państwo naszą ubiegłoroczną musicalową produkcję „Skazani na show”? Jeśli tak, to na pewno wiecie, że był to ogromny sukces. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z naszym najnowszych musicalem pt. „Łóżko”. Reżyserem tej produkcji jest Katarzyna Jarszak, a występują w niej Uczestnicy zajęć emisji głosu MOK: Justyna Tomecka, Daniel Wochyń, Zosia Pierek, Zuzia Olczyk, Majka Bakalarz, Katarzyna Zawisza, Katarzyna Jarszak, Emilia Łukasik, Oliwia Łubowska, Alicja Kulbat oraz Ewa Lebeau, pracujący pod czujnym okiem Justyny Jędrusik. Na wielką premierę zapraszamy 24 maja o godz. 19.00 do sali widowiskowo – teatralnej MOK. Cena biletu – 10 zł !
Przed nami kolejna odsłona cyklu p.n. „Śpiewam Piotrków”. Tym razem zaprezentuje się zespół "Natalia & Funkees" w koncercie "Linia życia".
Zapraszamy już 16 maja o godz. 19.00 do Galerii MOK. Bilety w cenie 5 zł już w sprzedaży !
Wszystkich uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Miejsko - Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury. Wypełnione karty zgłoszenia wraz z klauzulą RODO należy dostarczyć do 8 maja.