Piątek 07 sierpnia 2020
Kajetana, Doroty, Sykstusa

Za sprawą epidemii koronawirusa każdy z nas znalazł się w nowej, nietypowej sytuacji, którą można jednak produktywnie i inspirująco wykorzystać. Na przykład poprzez udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego  Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oraz Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz seniorzy (60+) z Piotrkowa Trybunalskiego. Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone.Specjalnie dla Was przygotowaliśmy nową wersję REGULAMINU (załącznik poniżej).
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie :)
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Festiwal Rodzinny  pt. „Piękny Dzień Mamy” nie może się odbyć w formie tradycyjnej. Podjęliśmy jednak decyzję o jego realizacji w systemie on-line.
BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!
BEZ NARAŻANIA SWOJEGO ZDROWIA!
BEZ KONIECZNOŚCI ANGAŻOWANIA SPECJALNYCH ŚRODKÓW!
Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie, mogą nagrać swoją recytację telefonem lub kamerką komputerową,      a filmik przesłać do nas drogą elektroniczną. Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone.
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy nową wersję REGULAMINU (załącznik poniżej) uwzględniającą sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie ! 
30-04-2020

KOMUNIKAT !

Towarzystwo Kultury Teatralnej podjęło decyzję, że ze względu na stan epidemiczny, 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zostaje przeniesiony na wrzesień lub na październik. Ostatecznych terminów jeszcze nie podano, ale...na eliminacje rejonowe, które miały się odbyć wiosną w Miejskim Ośrodku Kultury, szykujcie się jesienią :) Kolejne informacje będziemy podawać na bieżąco.
Międzynarodowy Dzień Tańca przypada właśnie dziś. Święto zostało ustanowione w 1982 roku na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana - Georges'a Noverre'a. Skoro dziś Międzynarodowy Dzień Tańca, to nie może zabraknąć zespołu Bik Kayk i Tomasza Balcerka. W ramach wspomnień przypomnimy Wam dziś spektakl "Świadectwo prawdy", który powstał w 2011 roku. Pomysłodawcą spektaklu, reżyserem i choreografem jest Tomasz Balcerek. Zapraszamy Was w taneczną podróż w rytmie rocka i muzyki zespołu Dire Straits. Film dostępny w linku. 
https://www.youtube.com/watch?v=CfAhGUW_BEc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2O3MAKQRUHtaELjxbVZk5A5CsfL2A86TG7FawOg5DCkyerYYNzFn54lh4
27-04-2020

FESTIWAL TEATRALNY

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w II edycji wojewódzkiej Piotrkowskiego Festiwalu Teatralnego. Impreza skierowana jest do amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych działających w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych oraz w placówkach kultury, oświatowo - wychowawczych i stowarzyszeniach na terenie województwa łódzkiego. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia. Zgłaszajcie się i przybywajcie do Piotrkowa Trybunalskiego ! Wspólnie stwórzmy teatralne wydarzenie, które będzie zarówno dla Was jak i dla nas inspiracją oraz szansą na wymianę doświadczeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 kwietnia. Szczegóły w regulaminie i pod nr telefonu 44 732 52 37 wew. 106 i 107.
Poniżej do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia oraz klauzula informacyjna RODO.
UWAGA ! NIEDZIELNE TEATRALIA PRZENIESIONE Z 29 MARCA NA 26 KWIETNIA !!!!!!! 

Zapraszamy 26 kwietnia na kolejne Niedzielne Teatralia. Tym razem artyści z Teatru "Pacuś" z Łodzi zaprezentują spektakl "Przygody Jeża Kolczatka". Zaczynamy o godz. 17.00 w sali widowiskowo - teatralnej. Bilety w cenie 12 zł już w sprzedaży.
17-04-2020

UWAGA ! KONKURS !

Ogłaszamy konkurs ! 18 maja przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji postanowiliśmy ogłosić konkurs rodzinny "Upominek dla św. Jana Pawła II". Co trzeba zrobić ? Trzeba wybrać tekst poetycki ks. Jana Twardowskiego, podzielić go na role i nagrać w formie audio (w formacie m4a, wav lub mp3). Utwór może być nagrany na dyktafon w telefonie komórkowym. Nagranie musi być przygotowane przez przynajmniej jedną osobę dorosłą i dziecko. Najważniejszą częścią zadania konkursowego jest ciekawa interpretacja wybranego utworu. Nagranie nie może przekraczać 3 minut.
Nagrane utwory należy przesłać do 4 MAJA na adres e – mail: kancelaria@mok.piotrkow.pl. Do wiadomości należy dołączyć następujące dane: imiona i nazwiska oraz wiek osób biorących udział w nagraniu oraz numer telefonu kontaktowego.
Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej MOK (www.mok.piotrkow.pl) oraz na profilu MOK na Facebooku 18 MAJA, w dniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Tego samego dnia opublikowane zostanie także słuchowisko z poklatkową animacją powstałe z nagrodzonych nagrań. Będzie je można zobaczyć na stronie internetowej MOK, na Facebooku MOK oraz w Telewizji Piotrków.
Szczegóły w regulaminie ! 
Chcielibyśmy zachęcić Państwa do wzięcia udziału w otwartym konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Wszystkie palmy przyjmujemy w dniu Jarmarku Wielkanocnego (5 kwietnia) w Rynku Trybunalskim  do godziny 13.00. W konkursie udział może wziąć każdy. Życzliwie ocenimy każdą palmę, a najpiękniejsza nagrodzimy !

Jarmark Wielkanocny to impreza, która od kilku lat odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy zatem do współpracy wszystkich rękodzielników, artystów, rzemieślników oraz twórców ludowych do zaprezentowania swoich wyrobów na Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w Niedzielę Palmową - 5 kwietnia 2020 r. - od godz. 10.00 w Rynku Trybunalskim. Szczególnie mile widziani są wystawcy oferujący ręcznie robione ozdoby i dekoracje świąteczne. W programie tegorocznego Jarmarku: występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz zespołu ludowego „Grabiczanie”, otwarty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, warsztaty plastyczne dla dzieci, konkursy i zabawy dla publiczności oraz żur wielkanocny dla piotrkowian.
Chcielibyśmy szczególnie mocno zachęcić Państwa do wzięcia udziału w otwartym konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Wszystkie palmy przyjmujemy w dniu Jarmarku w Rynku Trybunalskim do godziny 13.00. W konkursie udział może wziąć każdy :) Życzliwie ocenimy każdą palmę, a najpiękniejsza nagrodzimy !
Szczegółowy program imprezy na afiszu, a regulamin konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną w załączeniu. Zapraszamy !
04-04-2020

65.OKR

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie ogłosił 65. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim tradycyjnie już od lat jest organizatorem eliminacji rejonowych (4.04.2020 r. godz. 9.00), które odbędą się w siedzibie naszego Ośrodka,  al. 3 Maja 12. 

Konkurs jest imprezą otwartą o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych. Prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów : recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.
Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne na stronie internetowej MOK www.mok.piotrkow.pl.