Piątek 20 września 2019
Filipiny, Eustachego, Euzebii

„Tylko jeden dzień” to opowieść o czymś, co może nadać sens naszym dniom.
Spektakl zaprezentujemy w ramach NIEDZIELNYCH TEATRALIÓW
25 października o godz. 17.00
CENA BILETU 10ZŁ
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji na spotkanie z piotrkowskim poetą Krzysztofem Kaliszem oraz z jego nowym tomikiem wierszy pt.: "władza łąki". Promocja tomiku odbędzie się 25 września o godz. 18.00 w Galerii MOK. Wiersze czytać będą aktorzy Amatorskiego Teatru Dorosłych działającego w Miejskim Ośrodku Kultury.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie artystyczne "Zatrzymać lato". We wtorek, 22 września,  przedszkolaki z piotrkowskich przedszkoli spotkają się o godzinie 9.00 w samym centrum naszego miasta, czyli w Rynku Trybunalskim po to, aby symbolicznie pożegnać lato i przywitać jesień. Zapraszamy do wspólnej zabawy !
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl "W jednym stali domku" w wykonaniu Teatru „BiM”. Spektakl zobaczymy 28 września  o godz. 8:30 i 10:15 w ramach edukacji bajecznej „CZYTAM PIERWSZA KLASA”. Spektaklowi towarzyszy lekcja teatralna. Zapraszamy grupy zorganizowane – przedszkolne i szkolne. Zapisy na edukację bajeczną przyjmujemy telefonicznie: 44/732 52 37 we. 106 lub 107.
Przed państwem spotkanie z teatralną wersją bajek Aleksandra Fredry „W jednym stali domku” przygotowaną przez młodszych i nieco starszych artystów z Piotrkowa Trybunalskiego. Zaproszą Was oni do swojego domu. Zobaczycie czworo rozbrykanych dzieci i ich rodziców. I mimo, że przypominają oni nas samych, to różni ich język – mówią bowiem do siebie słowami bajek Aleksandra Fredry. Dlaczego? Głównie po to, by pokazać, że w tych bajkach odnajdziemy sporo wartości. A najważniejsze to: rodzina, miłość, przyjaźń i marzenia.
Zapraszamy  w sobotę 26 września o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl, w fantastycznej obsadzie, pt. „Tata ma kota" Szymona Bogacza w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Sztuka jest głosem ojców samotnie wychowujących swoje dzieci, ojców, którzy dzieci swoich zostali pozbawieni, próbujących zrozumieć swoją sytuację, ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a Tą Której Od Dawna Nie Ma, czyli byłą żoną i na zawsze matką dziecka. „Tata ma kota" jest subiektywnym spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Pomimo męskiego punktu widzenia, sztuka Bogacza jest przede wszystkim... komedią.Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić cały ten swój tragicznie śmieszny los. Bilety, 25 zł, już w sprzedaży.
Dla tych którzy jeszcze nie widzieli lub chcieliby zobaczyć raz jeszcze (a warto! )zapraszamy na  spektakl „Ich czworo” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Spektakl zaprezentujemy w ramach sceny regionalnej Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi . „Ich czworo” to pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i  ich walce o szczęście. Akcję osadzono w magicznej aurze Wigilii i Sylwestra, w bajkowej scenerii i świątecznym klimacie. Trudny i bolesny temat podany jest w lekkiej i dowcipnej formie. Znakomicie wpisujący się w dzisiejszą rzeczywistość tekst i nowa odsłona ponadczasowego tematu skłaniają zarówno do refleksji, jak i do śmiechu.
03-09-2015

Kamienica...RETRO

Kolejne spotkanie muzyczne na piotrkowskim Rynku. Tym razem przeniesiemy się w cudowne lata międzywojnia i przywołamy piosenki śpiewane przez Hankę Ordonównę, Eugeniusza Bodo czy Tolę Mankiewiczównę. Zapraszamy wszystkich piotrkowian 4 września o godz. 19.30 w Rynek Trybunalski.
Wszystkich piotrkowskich pierwszaków zapraszamy 1 wrzesnia o godz. 14.00 do Amfiteatru na uroczysty koncert inaugurujący nowy rok szkolny 2015/2016.
Zapraszamy w niedzielę 30 sierpnia na Paradę Orkiestr Dętych. Wystąpią orkiestry z Magdalenowa, Moszczenicy, Kamieńska, Gorzkowic, Rozprzy, Srocka, Zawady i Piotrkowa i Trybunalskiego.