Piątek 07 sierpnia 2020
Kajetana, Doroty, Sykstusa

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 2 kwietnia na spotkanie w ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie”. Nasz kiermasz adresowany jest nie tylko do dzieci i młodzieży szkolnej, miło nam będzie jeśli odwiedzą nas wszyscy piotrkowianie. Znajdziecie  u nas Państwo wiele ciekawych ozdób wielkanocnego stołu.
Cena biletu - 3 zł.
Zapisy w Miejskim Ośrodku Kultury ul. 3 Maja 12 lub telefonicznie (44) 732 52 37 wew. 106 lub 107.
W związku z decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po wprowadzeniu rozporządzenia Ministra Zdrowia o ogłoszeniu stanu epidemii informujemy, iż Miejski Ośrodek Kultury (al. 3 Maja 12) oraz Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK (ul. Słowackiego 13) będą nieczynne DO ODWOŁANIA. Nie odbędą się imprezy, spektakle i koncerty oraz odwołane zostaną wszystkie zajęcia. O postępie sprawy i zmianie terminów wydarzeń kulturalnych będziemy informować Państwa na bieżąco na naszej stronie internetowej www.mok.piotrkow.pl oraz na Facebooku.
Chcielibyśmy poinformować także, że wszystkie dokonane przez Państwa opłaty za zajęcia prowadzone przez Miejski Ośrodek Kultury, zostaną przeniesione na czas, kiedy nasza instytucja wznowi działalność i kiedy znów będzie możliwe korzystanie z naszych zajęć.
W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Profesor Piotr Gliński zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. W związku z tym od dziś (12.03.2020 r.) aż do 29 marca odwołujemy wszystkie zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów, zarówno w Miejskim Ośrodku Kultury w al. 3 Maja 12 jak i w Ośrodku Edukacji Artystycznej przy ul. Słowackiego 13 (oraz w świetlicy artystycznej). O szczegółach dotyczących odwołania lub przeniesienia na inny termin imprez organizowanych w naszej instytucji będziemy na bieżąco informować.

Z przykrością informujemy Państwa, że odwołujemy edukację bajeczną dla dzieci, która miała się odbyć w Miejskim Ośrodku Kultury dnia 19 marca. Natomiast spektakl z cyklu "Niedzielne teatralia" z dnia 29 marca przenosimy na 26 kwietnia. Bilety kupione na "Niedzielne teatralia" zachowują swoją ważność. Dodatkowo odwołana zostaje operetka "Wiedeńska krew" z 15 marca, a koncert Don Vasyla będzie przełożony 4 października. Koncert Michała Bajora oraz spektakl "Pomoc domowa" zostaną przeniesione na inne terminy. Nowe terminy tych dwóch imprez będą ustalone w najbliższym czasie. Bilety na wszystkie imprezy w nowych terminach zachowują swoją ważność. W związku z zamknięciem Miejskiego Ośrodka Kultury informujemy, że dokonywanie zwrotu biletów na wydarzenia MOK będzie możliwe po wznowieniu działalności instytucji. Termin zostanie podany na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny.
UWAGA ! Ogłaszamy nabór do nowej grupy taneczno - estradowej dla dzieci w wieku 5 - 6 lat ! Instruktor: Tomasz Balcerek. Zapisy przyjmujemy w poniedziałki i w piątki w MOK, al. 3 Maja 12 !
15-02-2020

SUKCESY TANECZNE

CHWALIMY SIĘ ! Nasze zespoły taneczne pracujące pod kierunkiem Zuzanny Małolepszej zdobyły nagrody w III Turnieju Tańca Nowoczesnego w Oleśnicy. W swoich kategoriach grupa Color Popcorn zdobyła I miejsce, a grupa Candy Fusion II miejsce. Gratulujemy !
Walentynki to wyjątkowy dzień. Jedni go lubią i świętują pełną parę, inni zaś podchodzą do niego nieco sceptycznie. Jednak my, jak co roku, postanowiliśmy świętować i zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert opowiadający o miłości różnej: szczęśliwej i niespełnionej, radosnej i wzruszającej…Te wszystkie emocje przekaże Państwu Basia Stępniak – Wilk w koncercie „Cóż mi z róż”. Artystka jest śpiewającą autorką, kompozytorką i laureatką wielu nagród. Należy do zespołu krakowskiego Teatru Loch Camelot oraz na stałe współpracuje z Piwnicą pod Baranami. W koncercie towarzyszyć jej będą: na fortepianie Jasiek Kusek oraz na fagocie, melodice oraz instrumentach dętych i perkusyjnych Paweł Solecki. Koncert odbędzie się 14 lutego o godz. 19:00. Bilety w cenie 20 zł już w sprzedaży. Dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) cena biletu 15 zł.
W ramach kolejnej odsłony cyklu "Śpiewam Piotrków" na scenie MOK zaprezentuje się zespół "SzuM". W zespole występują: Angelika Kubera (wokal, altówka, fortepian), Adrianna Szymczyk (wokal, klarnet, fortepian), Julia Tymanowska (wokal, perkusja, fortepian) oraz Łucja Starościc (wokal, gitara). Na koncert zapraszamy 13 lutego (w czwartek) na godz. 18.00. Bilety w cenie 5 zł już w sprzedaży !
Już 7 lutego o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny koncert zespołu "5/5". Tym razem zespół zaprezentuje państwu największe przeboje, które grane były przez rozgłośnie radiowe w latach 2000 - 2019. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie MOK od 30 stycznia !
Zapraszamy Państwa 31 stycznia o godz. 19.00 na wyjątkowy koncert pt.: "Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć..." - piosenki Katarzyny Nosowskiej. Osiem kobiet- osiem historii zapisanych tekstami Katarzyny Nosowskiej. W tej emocjonalnej różnorodności każdy znajdzie fragment siebie. W koncercie wykorzystano piosenki Nosowskiej oraz fragmenty książki "A ja żem jej powiedziała..." Zobaczycie Państwo cztery uczestniczki Warsztatów Piosenki Aktorskiej i cztery uczestniczki Warsztatów Przygotowujących do Egzaminów do Szkół Teatralnych. Przy fortepianie Dawid Burda. Reżyseria Małgorzata Kowalczyk. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży.
Zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać do udziału w kolejnej edycji Festiwalu "Kolęda pieśnią zgody", który odbędzie się 30 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury. Harmonogram występów dostępny pod linkiem umieszczonym poniżej: