Sobota 19 paździenika 2019
Ziemowita, Jana, Pawla

W poniedziałek, 27 maja, zapraszamy Państwa na koncert uczestników warsztatów piosenki aktorskiej MOK. Rozpoczynamy o godz. 19:00 w Galerii MOK. Cena biletu - 5 zł. W koncercie wystąpią: Ewa Lebeau, Joanna Wąsala, Zuzanna Derlatka, Julia Ślęzak, Majka Bakalarz, Zuzanna Milak, Michalina Kowalczyk oraz Aleksandra Przybył. Akompaniować uczestnikom będzie Piotr Grzelak. Zapraszamy !
Zapraszamy wszystkich Państwa na VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich i IV Noc Traktu Wielu Kultur. To trzydniowe wielokulturowe święto odbędzie się w dniach 24-26 maja w różnych miejscach naszego miasta. Na koncerty zapraszamy m.in. do piotrkowskiego Muzeum, Centrum Idei ku Demokracji, Ośrodka Działań Artystycznych, Wielkiej Synagogi, Kościoła Ewangelickiego i Cerkwi Prawosławnej. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz majowych wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Ukraińska muzyka, bałkańskie rytmy i rosyjskie pieśni, a to wszystko okraszone francuskim jazzem. Podczas tegorocznego Festiwalu w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentuje się dziesięć zespołów z ośmiu miast partnerskich, w tym dwa zespoły z Mołodeczna (Białoruś). Na koncert finałowy zapraszamy w niedzielę o godzinie 16.00 do Amfiteatru Miejskiego, gdzie zaprezentują się  wszyscy goście z Miast Partnerskich, w tym także utytułowany zespół "Aerobik" z Klubu Kultury "Jaskółczyn" PSM reprezentujący Piotrków Trybunalski. Dodatkowo zarówno w sobotę jak i w niedzielę  (25 i 26 maja) zapraszamy do odwiedzenia stoisk promocyjnych naszych gości, gdzie będzie można spróbować lokalnych przysmaków. Stoiska znajdować się będą na koronie Amfiteatru Miejskiego. Szczegółowy program z godzinami i miejscami konkretnych wydarzeń na plakacie. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.
24-05-2019

MUSICAL "ŁÓŻKO"

Pamiętacie Państwo naszą ubiegłoroczną musicalową produkcję „Skazani na show”? Jeśli tak, to na pewno wiecie, że był to ogromny sukces. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z naszym najnowszych musicalem pt. „Łóżko”. Reżyserem tej produkcji jest Katarzyna Jarszak, a występują w niej Uczestnicy zajęć emisji głosu MOK: Justyna Tomecka, Daniel Wochyń, Zosia Pierek, Zuzia Olczyk, Majka Bakalarz, Katarzyna Zawisza, Katarzyna Jarszak, Emilia Łukasik, Oliwia Łubowska, Alicja Kulbat oraz Ewa Lebeau, pracujący pod czujnym okiem Justyny Jędrusik. Na wielką premierę zapraszamy 24 maja o godz. 19.00 do sali widowiskowo – teatralnej MOK. Cena biletu – 10 zł !
Przed nami kolejna odsłona cyklu p.n. „Śpiewam Piotrków”. Tym razem zaprezentuje się zespół "Natalia & Funkees" w koncercie "Linia życia".
Zapraszamy już 16 maja o godz. 19.00 do Galerii MOK. Bilety w cenie 5 zł już w sprzedaży !
Wszystkich uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Miejsko - Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury. Wypełnione karty zgłoszenia wraz z klauzulą RODO należy dostarczyć do 8 maja.

10-05-2019

ZWIEDZANIE MOK

Europejska scena od zaplecza ! W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do zwiedzania budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, a przede wszystkim europejskiej sceny Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zwiedzanie odbędzie się o godz. 12:00 i o godz. 15:00. Zapraszamy !
10-05-2019

OTWARTA LEKCJA

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zajęciami z emisji głosu, które odbywają się w MOK, na otwartą lekcją, podczas której uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności. To niecodzienne i wyjątkowe spotkanie z muzyką odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w Galerii MOK. Wstęp wolny !
Już w piątek rozpoczynamy I wojewódzką edycję Piotrkowskiego Festiwalu Teatralnego. Przed nami dwa dni teatralnych zmagań dzieci i młodzieży ze szkół i placówek kultury z województwa łódzkiego. Start: godz. 9:00 ! Na wszystkie prezentacje konkursowe wstęp wolny. Szczegóły na plakacie !
Idzie nowe ! Chcielibyśmy zaprosić Państwa na nową odsłonę organizowanego przez MOK Regionalnego Przeglądu Teatrów Amatorskich dla dzieci i młodzieży. Rozszerzyliśmy imprezę na całe województwo łódzkie i wprowadziliśmy kilka zmian. Zgłaszajcie się i przyjeżdżajcie do Piotrkowa Trybunalskiego ! Wspólnie stwórzmy nowe teatralne wydarzenie, które będzie zarówno dla Was jak i dla nas inspiracją oraz szansą na wymianę doświadczeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia. Szczegóły w regulaminie i pod nr telefonu 44 732 52 37 wew. 106 i 107.
Chwalimy się ! Zespół "Absurdalni" z Miejskiego Ośrodka Kultury brał udział w Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi, gdzie otrzymał III miejsce. Jury w składzie Jadwiga Sącińska, Dariusz Leśnikowski i Bronisław Wrocławski pochwalili piotrkowski zespół za aktualność podjętego tematu oraz za interesujące użycie różnych konwencji teatralnych. W Konfrontacjach wzięły udział zespoły z całej Polski, m.in. z Krakowa, Bielsko - Białej, Raciborza oraz Nowej Soli. Gratulujemy !