Poniedziałek 22 kwietnia 2019
Kai, Leonii, Sotera

Zapraszamy serdecznie na koncert z okazji obchodów 550- lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej, który odbędzie się dnia
6 października 2018r.
W programie:
- Piotrkowska Scena Młodych godz. 16.00
- koncert zespółu BARANOVSKI godz.18.00
- Kamil Bednarek z zespołem godz.19.15
- pokaz laserowy Visual Sensation http://www.visualsensation.pl/
oraz występ skrzypaczki Katarzyny Szubert godz. 20.30
Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny!
Miejski Ośrodek Kultury w ramach cyklu Niedzielne Teatralia zaprasza dzieci na spektakl pt. "Ropucha Klucha". Przedstawienie przygotował Teatr „Koliberek" z Warszawy. Bilety już w sprzedaży. Serdecznie zapraszamy!
W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszym mieście organizowanych jest szereg wydarzeń. Jedno z nich - piknik niepodległościowy - już w najbliższą sobotę, 8 września.
05-09-2018

EDUKACJA BAJECZNA

Przed nami nowe spotkania teatralne z cyklu Edukacja Bajeczna „Czytam Pierwsza klasa”. Zapraszamy przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III do Miejskiego Ośrodka Kultury na wspaniałe przedstawienia oraz lekcje teatralne. Zapisy dla grup zorganizowanych w MOK ( pokój nr 6 ) lub telefonicznie: 44/7325237 wew. 106 lub 107. Cena biletu 10 zł

Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy spektaklem Teatru „TRIP” pt. „Na tropie zaginionej opowieści”.

W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan techniczny wszystkich książek. Podczas kolejnego dnia pracy, w bibliotece zaczyna dziać się coś dziwnego. Mole odbierają anonimowy telefon, w nocy z półek niespodziewanie spada abecadło, a Wersik skarży się na koszmarne sny. Okazuje się, że z biblioteki zniknęła najcenniejsza księga – „Zbiór wierszy dla dzieci polskich poetów”. Wersik postanawia wszcząć śledztwo. Dzielne Mole ruszają tropem poszlak i za sprawą tajemniczego eliksiru przenoszą się do niezwykłego miejsca. Zanim jednak uda im się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym zdarzeniom i niezwykłym postaciom.

„Na tropie zaginionej opowieści” – to klasyczne przedstawienie z elementami interaktywnymi. W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima: „Ptasie radio”, „Lokomotywa”, „O Panu Tralalińskim”, Jana Brzechwy: „Księżyc raz odwiedził staw”, „Kaczka Dziwaczka” oraz Marii Konopnickiej: „Stefek Burczymucha”.

Czas trwania spektaklu : ok. 60 minut. Cena biletu  - 10 zł,  do nabycia w kasie MOK – al. Maja 12

@!@SMARTY:1:SMARTY@!@@!@SMARTY:2:SMARTY@!@@!@SMARTY:3:SMARTY@!@@!@SMARTY:4:SMARTY@!@
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w zajęciach artystycznych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim . Zapisy na zajęcia w nowym sezonie kulturalnym 2018/2019 rozpoczynamy 10 września br. Plan zajęć, cennik i karty zgłoszenia do pobrania w zakładce OFERTA ZAJĘĆ. Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji !
Pieśni legionowe, melodie wojenne, muzyczne wspomnienia z czasów odbudowy Warszawy, wreszcie protest songi lat 80-tych – to jedynie wyimek repertuaru tegorocznego koncertu „Kamienica… WOLNOŚCI”, który odbędzie się 1 września 2018 roku o godzinie 20.00
w piotrkowskim amfiteatrze.


Po raz ósmy w Piotrkowie zabrzmią dźwięki znanych i lubianych melodii pod szyldem rozśpiewanej „Kamienicy…”. Tym razem, w rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ze sceny popłyną dźwięki piosenek wolności. Nie będzie to jednak koncert ściśle patriotyczny. Rozpoczną go wprawdzie pieśni legionowe, ale zaaranżowane współcześnie – z lekkim dystansem i humorem. Podobnie będzie z piosenkami wojennej Warszawy, w których gorzki uśmiech wymiesza się ze szczerym smutkiem. Jedną z piękniejszych piosenek tamtych czasów, napisaną przez Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zaśpiewa Natalia Sikora – gość tegorocznego koncertu. Przy tej okazji o swoich wspomnieniach opowie Maria Szabłowska, która wraz z Piotrem Gumulcem poprowadzi tegoroczną „Kamienicę…”.  Nie zabraknie zatem historii o twórcach i ich piosenkach. Po czasie powojennej Warszawy, którą objedziemy „Czerwonym autobusem”, artyści przywołają takie hity jak „Biały krzyż”, „Jaskółka uwięziona”,
„W Polskę idziemy”, „Dziwny jest ten świat”.  Nie zabraknie teatralnych elementów – mowa
o piosenkach do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy dramatycznej „Balladzie o Janku Wiśniewskim”.  
W klimat lat 80-tych wprowadzi widzów Danuta Błażejczyk – kolejny gość tegorocznego koncertu.
W jazzowej odsłonie zaśpiewa ona wybrane piosenki niezapomnianej Danuty Rinn. Pełną ekspresji choreografię stworzyła Joanna Wolańska, kostiumy zaprojektowała Elżbieta Makagon, a scenografię Anna Jędraszczyk. Aranżacje utworów przygotowali: Waldemar Ossowski i Leszek Kołodziejski,
a reżyserem koncertu jest Bartosz Gumulec.

W koncercie wystąpią:
Anna Majewska-Owczarek, Beata Królikiewicz, Małgorzata Nowacka, Justyna Kowalewska, Magdalena Gumulec, Olga Lisiecka, Małgorzata Wolańska, Maciej Łagodziński,
Dominik Mironiuk, Filip Gurłacz, Tomasz Morozowski, Marek Nędza

Michał Makagon-fortepian, Jakub  Wójcik-kontrabas, Monika Woźniak-obój,
Bernard Zdonek-trąbka, Piotr Pietrzak-perkusja, Tomasz Morozowski-gitara,
Leszek Kołodziejski-akordeon

aranżacje: Waldemar Ossowski, Leszek Kołodziejski
choreografia: Joanna Wolańska
kostiumy: Elżbieta Makagon, Beata Bielak
scenografia: Anna Jędraszczyk
charakteryzacja: Lilla Łaska, Paulina Bilczak
realizacja dźwięku i światła: BM Productions
reżyseria: Bartosz Gumulec

Na koncert zaprasza prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów na uroczysty koncert  do Amfiteatru Miejskiego !
Pierwszy dzień w szkole to dla wszystkich dzieci bardzo ważne wydarzenie w życiu. Chcielibyśmy jednak, aby kojarzył się on nie tylko z rozpoczęciem nauki, ale także z zabawą i miłymi doznaniami artystycznymi. Dlatego zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów oraz ich rodziców i wychowawców na uroczysty koncert pt.: "Tornister pierwsza klasa", który odbędzie się 3 września 2018 roku w Amfiteatrze Miejskim. W programie: występy dzieci – uczestników wakacyjnych warsztatów „100 pomysłów na wakacje – poważnie i niepoważnie ze sztuką”, oraz ślubowanie wstępne pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy !
09-08-2018

LETNIE KONCERTY

Na zakończenie wakacji zapraszamy na trzy letnie koncerty na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
17 sierpnia  zagra zespół RAIL,
24 sierpnia – zespół JASNA STRONA MOCY
26 sierpnia  zapraszamy na spotkanie  z Miejską Orkiestrą Dętą.
Szczegóły na plakatach.
Zapraszamy mieszkańcow Piotrkowa Trubunalskiego i okolic na dzień baniek mydlanych w dniu 19.08.2018 w godz od 12:00 do 17:00.