Sobota 04 lipca 2020
Odona, Malwiny, Elzbiety

Spektakl nie tylko dla młodego widza! Zapraszamy na niezwykły spektakl teatralny „Staś i Zła Noga”.Niezwykłość tego przedsięwzięcia tkwi w tym, że na równi z młodym widzem, przygodami Stasia, Złej Nogi i ich mamy wzruszają się i bawią rodzice czy dziadkowie. Spektakl spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem krytyków i widowni teatralnej. Dostał się do finału 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także znalazł się w gronie 15 finalistów projektu „Teatr Polska” i po wakacyjnej przerwie ruszył w tournée po Polsce. 6 października (niedziela) o godz. 18.00 zagości na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzięki projektowi TEATR POLSKA będziecie mogli Państwo obejrzeć go bezpłatnie, za okazaniem wejściówki, którą odebrać można w kasie MOK. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami.
Kolejny sezon z cyklem "Niedzielne Teatralia" rozpoczniemy 29 września. Jako pierwszy w tym sezonie artystycznym zaprezentujemy się dzieciom Teatr "Złoty Dukat" z Warszawy w przedstawieniu "Przygody lisa i gąski Dorotki". Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży !
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Śpiewająca Fantazja" - edycja ludowa. W tym roku zapraszamy również do wspólnej zabawy wszystkie przedszkola, które znajdują się na terenie powiatu piotrkowskiego. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania. Do zobaczenia!
Informujemy, iż 23 września 2019 r. w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 13) rozpoczynają się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z Piotrkowa Trybunalskiego.
Piotrkowskie przedszkolaki 23 września spróbują zatrzymać lato. Zabawa rozpocznie się w Rynku Trybunalskim, gdzie dzieci spotkają Panią Lato oraz Panią Jesień, po czym barwnym korowodem przejdą do Amfiteatru.
UWAGA ! ZE WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE KOCNERT PRZENIESIONY DO SALI WIDOWISKOWEJ MOK !
Zapraszamy na koncert Daniela Wochynia -  młodego, zdolnego i bardzo utalentowanego wokalisty, który przez lata związany był z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, a za chwilę wyfruwa z naszego „gniazda” w świat.
03-09-2019

EDUKACJA BAJECZNA

Przed nami nowe spotkania teatralne z cyklu Edukacja Bajeczna „Czytam Pierwsza klasa”. Zapraszamy przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III do Miejskiego Ośrodka Kultury na wspaniałe przedstawienia oraz lekcje teatralne. Zapisy dla grup zorganizowanych w MOK ( pokój nr 6 ) lub telefonicznie: 44/7325237 wew. 106 lub 107. Cena biletu 10 zł
Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów na uroczysty koncert  do Amfiteatru Miejskiego !
Pierwszy dzień w szkole to dla wszystkich dzieci bardzo ważne wydarzenie w życiu. Chcielibyśmy jednak, aby kojarzył się on nie tylko z rozpoczęciem nauki, ale także z zabawą i miłymi doznaniami artystycznymi. Dlatego zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów oraz ich rodziców i wychowawców na uroczysty koncert pt.: "Wakacje kontra pierwsza klasa", który odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 14:00 w Amfiteatrze Miejskim. W programie: występy dzieci – uczestników wakacyjnych warsztatów „100 pomysłów na wakacje – poważnie i niepoważnie ze sztuką”, oraz ślubowanie wstępne pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy !
01-09-2019

LISTY Z PIOTRKOWA

Listy są jak wspomnienia. Płyną zewsząd, z różnych zakątków świata.Kryją historie - ważne, błahe, ulotne... Docierają do adresata, by innym razem utknąć w niewielkiej skrzynce w Palermo czy Łebie. Bywają ważne, czasem - w jakimś tu i teraz - najważniejsze... Niektóre składają się w jedną opowieść: historię Piotrkowa Trybunalskiego. Zapraszamy na koncert "LISTY Z PIOTRKOWA", który odbędzie się 1 września 2019 roku o godz. 20.00 na dziedzińcu koncertowym MOK. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Wejściówki do odebrania w MOK od 26 sierpnia. Organizator: Stowarzyszenie "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci". Partner: Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Koncert współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.
30-08-2019

MŁODY DUCH TAŃCA

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie taneczne pt. „Młody Duch Tańca”, które odbędzie się 30 sierpnia o godz. 19:00 w sali widowiskowo – teatralnej MOK. Bilety w cenie 10 zł dostępne od 5 sierpnia.
„Młody Duch Tańca” to projekt polsko – japoński, powstały w 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Głównym jego celem jest budowanie mostów między Polską a Japonią, szczególnie w środowisku tańca i baletu. Pomysłodawcą i reżyserem tego wydarzenia jest Wiesław Dudek – wybitny polski tancerz, pedagog, laureat Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz „Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współtworzy Shoko Nakamura, balerina, ikona japońskiego baletu. W spektaklu wystąpi 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii, m.in. finaliści oraz zwycięzca konkursu „Młody Tancerz Roku” 2019. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.