Poniedziałek 28 maja 2018
Jaromira, Justa, Justyny

26-10-2017

POEZJA ZE SMAKIEM

Kiedy poezja smakuje najlepiej? Dowiemy się tego podczas spotkań artystycznych w ramach nowego cyklu „Poezja ze smakiem”, adresowanego do najmłodszych czytelników wierszy. Będziemy zachęcać rodziców  i dzieci do czytania poezji dziecięcej, odkrywać jej urodę i smak, nie tylko poprzez jej czytanie , ale także poprzez zabawne inscenizacje teatralne. Tym razem wystąpią dzieci ze Stowarzyszenia "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci" w programie inspirowanym twórczością Agnieszki Frączek pt.: "Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki".
Zapraszamy  dzieci wraz z rodzicami na  pierwsze spotkanie 26  października o godzinie 17.00 do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!!!
Już za chwilę, już za moment rozpocznie się kolejna edycja Trybunałów Uśmiechu. Szczegółowy program na plakacie, a bilety do kupienia od 2.10.2017 w godzinach od 15.00 do 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Pośmiejmy się razem - zapraszamy !
15-10-2017

"GRUBASKA"

Świetny monodram Izabeli Noszczyk, aktorki teatru im. Stefana  Jaracza w Łodzi. Zapraszamy na spektakl w niedzielę 15 października 2017r. o godz. 18.00. Aktorka za tą rolę została doceniona w "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych 2017” - edycja dwudziesta piąta" na portalu e-teatr.pl
10-10-2017

POEZJA ZE SMAKIEM

Kiedy poezja smakuje najlepiej? Dowiemy się tego podczas spotkań artystycznych w ramach nowego cyklu „Poezja ze smakiem”, adresowanego do najmłodszych czytelników wierszy. Będziemy zachęcać rodziców  i dzieci do czytania poezji dziecięcej, odkrywać jej urodę i smak, nie tylko poprzez jej czytanie , ale także poprzez zabawne inscenizacje teatralne. Tym razem wystąpi teatrzyk „BIM” z MOK oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 16. Smaku wydarzeniu doda także słodki poczęstunek przygotowany przez Kawiarnię „Teatralną” działająca w MOK.
Zapraszamy  dzieci wraz z rodzicami na  pierwsze spotkanie 10  października o godzinie 17.00 do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!!!
09-10-2017

TRYBUNA TEATRU

Kolejna edycja TRYBUNY TEATRU przed nami !
Zapraszamy młodzież oraz dorosłych do udziału w VII Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów, „Trybuna Teatru”, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury
w dniach 3 – 5  listopada 2017 r. W ramach imprezy odbędą się: konkursowe prezentacje teatrów amatorskich, pokazy pozakonkursowe gospodarzy, spektakl zawodowy, warsztaty teatralne oraz spacer „Teatralnym szlakiem Piotrkowa Trybunalskiego”.
„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą. Zapraszamy oczywiście w niedzielę -  8 października o godzinie 17.00.     Cena biletu 10 zł.
22-09-2017

ZATRZYMAĆ LATO

UWAGA !! ZE WZGLĘDU NA NIEKORZYSTNĄ POGODĘ IMPREZA PRZENIESIONA DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY AL. 3 MAJA 12 !!!!
18-09-2017

EDUKACJA BAJECZNA

Edukację bajeczną czas zacząć!  „PROFESOR PACYNA I JEGO RODZINA” – to nowa bajka zrealizowana przez Teatr „Pacuś” z Łodzi. Zapraszamy grupy zorganizowane i nie tylko 18 września o godz. 9.00 i 10.30, cena biletu – 10 zł.
Przed nami kolejny spotkanie muzyczne z cyklu „Koncerty na trakcie”. Tym razem zapraszamy Państwa 16.09 do sali widowiskowo – teatralnej MOK na spotkanie z Alexandrem Maceradim, w wykonaniu którego usłyszeć będzie można najpiękniejsze „Ballady i Romanse Rosyjskie”. W programie tego wyjątkowego spotkania nie zabraknie także piotrkowskiego akcentu, a będzie nim występ zespołu „Przygoda p.l.”. Wstęp na koncert wolny – za okazaniem wejściówek, które będą do odebrania od 4.09 w MOK, al. 3 Maja 12.
15-09-2017

WERNISAŻ

Zapraszamy na wernisaż wystawy, któremu towarzyszyć będzie uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn.: "Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego ...lub swojego miasta" oraz wręczenie nagród laureatom. Ponadto w programie spotkanie z Agnieszką Warchulińską - dziennikarką, autorką książek o Piotkrowie, m.in. "Sekrety Piotrkowa". Uroczystość odbędzie się 15 września o godzinie 15.00 w Galerii MOK, al. 3 Maja 12.