Poniedziałek 17 czerwca 2019
Laury, Marcjana, Alberta

Piosenki dla naszych Żołnierzy to koncert
w wykonaniu artystów o jazzowych korzeniach muzycznych. Usłyszą państwo znane utwory  w nowoczesnych aranżacjach od jazzu i muzyki rozrywkowej przez brzmienia elektroniczne. Artyści zaprezentują też utwory mniej znane, które swoją wrażliwością muzyczną oraz tekstową przybliżą nas do sytuacji w jakiej znaleźli się żołnierze oraz osoby dotknięte wojną.
Nie zabraknie też nutki dystansu i poczucia humoru. Publiczność może się spodziewać niespodzianek w formie występu zaproszonych gości oraz wspólnego muzykowania. Bilety w cenie 10 złotych w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w sprzedaży już od 5.11(poniedziałek) od godz. 12.00
Serdecznie zapraszamy!

Wystąpią:

Justyna Jędrusik - charyzmatyczna wokalistka o głębokim, pełnym ciepła i siły głosie.
Jest absolwentką wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka
Chopina w Nowym Sączu.
W 2015 roku postanowiła zaryzykować i przeżyć niezwykłą przygodę. Poleciała do Nowego Yorku, żeby rozwijać swoje umiejętności i zaczerpnąć inspiracji z kolebki jazzu, musicali i muzyki rozrywkowej.
Szkoliła swój wokal pod kierunkiem Beaty Bednarz oraz trenerów wokalnych takich jak Paulina Kujawska, Mike Goodrich, John Henny, Dean Kaelin oraz Norma Gordon. Uczestniczyłam w warsztatach z takimi osobami jak Hanna Banaszak, Bob Stoloff, Kurt Elling, Atma Anur.

W swoim dorobku artystycznym ma 11 koncertów z zespołem The Haveners na terenie Manhattanu, Brooklynu, Bronxu, New Jersey w tym w znanym Shrine w Harlemie. Repertuar zespołu obejmował głównie gatunki Funky oraz R&B z elementami jazzu. W 2015 roku została przyjęta na wokalistykę jazzową do City College of New York nie rozpoczęła jednak studiów ze względu na różnice programowe.

Zwycięzca Międzynarodowego festiwalu Glory.

Jest nauczycielem emisji głosu w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Pomysłodawczyni i reżyser musicalu Skazani na Show, który powstał z myślą o przedstawieniu umiejętności i pasji do muzyki swoich podopiecznych.


Arek Grygo - pochodzący z Białegostoku klawiszowiec, producent, student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie elektronicznych instrumentów klawiszowych. Jest członkiem m.in. H2J Trio, Kuba Kotowicz Quartet, prowadzi również autorskie projekty. Miał okazję współpracować z m.in. z Yarosh Organ Trio, Piotrem Schmidtem, Krzysztofem Gradziukiem, Filipem Mozulem, czy Pawłem Tomaszewskim. Udziela się również w wielu innych gatunkach muzycznych.

Kostya Ivchuk - gitarzysta urodzony w Moskwie, większość życia spędził na Ukrainie. Studiował w Kijowie na Uniwersytecie Sztuki. Zwycięzca Grad Prix Odessa Jazz Contest oraz Jazz nad morzem. Zwycięzca pierwszego miejsca na konkursie jazzowym w Mołdawii. Obecnie jest studentem 5 roku Akademi Muzycznej w Katowicach. Założyciel zespołu
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Fundacją Zatrzymać Czas zaprasza na spektakl pt. „Sprawa Polski jest najważniejsza. Rzecz o Wincentym Witosie”, który odbędzie się 30 października 2018 roku o godz. 11.00  w sali widowiskowo-teatralnej MOK, al. 3 Maja 12. Spektakl powstał w związku z obchodzonym 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem jest upamiętnienie Wincentego Witosa, wielkiego przywódcę polskiego ludu i męża stanu, zaliczanego do grona współtwórców niepodległej Polski. Wydarzenie powstało w oparciu o biografię oraz pamiętniki tego wybitnego polityka i działacza ludowego.
Wstęp za okazaniem wejściówki. Wejściówki do odebrania w MOK.
„Pojedynek” - czyli Peszek kontra Peszek. Dwaj znakomici aktorzy w tajemniczym pojedynku na słowa i emocje. Gra bez reguł, misternie utkana intryga
i błyskotliwy dialog.

Pisarz Andrew Wyke zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla. Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo wpadają w sieć pułapek, zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy. Jan Peszek pojawia się w roli kabotyńskiego literata – milionera zdradzanego przez młodą żonę – a Błażej Peszek kreuje postać Jej kochanka, wpadający w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów.
„Pojedynek” to świetnie napisany tekst, w którym śmiech przeplata się z grozą, od początku napięcie narasta, atmosfera jest gęsta i toczy się tajemniczy pojedynek na słowa i emocje, a my do samego końca nie wiemy, co było blefem ze strony bohaterów, a co faktami, które ten pojedynek wywołały.
Źródło: http://teatrmiejskileszno.pl/2012/10/24/kontra-pojedynek-zabawa-w-detektywa/
Zapraszamy w piątek 23 listopada 2018 r. o godz. 19.00. Bilety w cenie 40 zł i 60 zł już w sprzedaży.
Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu ALTBERG ENSEMBLE do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Koncert odbędzie się dnia
23 października 2018r.o godzinie 20.00 Wstęp wolny!
Przed nami kolejna odsłona cyklu p.n. „Śpiewam Piotrków”. Gwiazdą wieczoru będzie Aleksandra Przybył oraz zaproszeni przez nią goście. Przy fortepianie młodym artystom towarzyszyć będzie Piotr Grzelak.
Bilety już w sprzedaży, cena tylko 5 zł. Zapraszamy serdecznie w czwartek 25 października.
Zapraszamy serdecznie przedszkolaków do udziału w pierwszej edycji - jesiennej Festiwalu "Śpiewająca Fantazja".
Przesłuchania konkursowe zaplanowaliśmy na dzień 27.11.2018r. Wręczenie nagród
i krótki koncert laureatów odbędzie się 01.12.2018r.
Zapraszamy do  Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na kolejną, ósmą już, edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych "Trybuna Teatru". Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach  23 - 25 listopada 2018 r.  Przed Państwem prawdziwa uczta teatralna. Do Piotrkowa przyjadą amatorskie teatry z całej Polski. Na wszystkie spektakle konkursowe jest wstęp wolny !  „Wisienką na torcie” będzie spektakl pt. „Pojedynek” w gwiazdorskiej obsadzie Jana Peszka i Błażeja Peszka. Bilety nadal w sprzedaży ! 
Teatr Lalek Dużych „Pianka” oraz Miejski Ośrodek Kultury pragną zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywiania, stąd też klasyczna bajka o „Jasiu i Małgosi” została nieco zmodyfikowana. Poza tytułowymi bohaterami na scenie pojawiają się podstępny Michałek, troskliwy dziadek oraz czarownica, która nie jest wcale taka zła. Więcej nie zdradzimy.
Zapraszamy w niedzielę 4 listopada o godzinie 17.00. Bilety już w sprzedaży.
Zapraszamy serdecznie na koncert z okazji obchodów 550- lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej, który odbędzie się dnia
6 października 2018r.
W programie:
- Piotrkowska Scena Młodych godz. 16.00
- koncert zespółu BARANOVSKI godz.18.00
- Kamil Bednarek z zespołem godz.19.15
- pokaz laserowy Visual Sensation http://www.visualsensation.pl/
oraz występ skrzypaczki Katarzyny Szubert godz. 20.30
Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny!
Miejski Ośrodek Kultury w ramach cyklu Niedzielne Teatralia zaprasza dzieci na spektakl pt. "Ropucha Klucha". Przedstawienie przygotował Teatr „Koliberek" z Warszawy. Bilety już w sprzedaży. Serdecznie zapraszamy!