Środa 24 paździenika 2018
Rafala, Marcina, Antoniego

"BOŻE MÓJ"

„Co by się stało, gdyby o terapię poprosił psychologa zmagający się z depresją Bóg?”(www.dziennik.pl). Odpowiedź poznamy w podczas spektaklu Teatru im. Stefana Jaracza pt. ”Boże mój”, na który zapraszamy w sobotę 24 lutego 2018 r. o gdoz.18.00. W sztuce występują  znakomici i aktorzy: Bronisław Wrocławski, Milena Lisiecka i Wiktor Piechowski. Bilety w cenie 35 zł już w sprzedaży.

Zdarzają się spotkania, które okazują się cudem – niosą nadzieję, nowe szanse, poczucie sensu. Bywa, że dwoje nieszczęśliwych ludzi – osamotnionych, uwięzionych w społecznych schematach, nawiązuje relację, która pozwala odzyskać siłę, harmonię i odnaleźć drogę do światła. W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta. Kim jest tajemniczy Pan „B” i czy jest szansa by mu pomóc? Będziecie zaskoczeni… Jacek Orłowski kontynuuje poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sens życia. Po rosyjskich klasykach – „Przypadku Iwana Iljicza” Lwa Tołstoja i „Karamazow” Fiodora Dostojewskiego, nadszedł czas na tragikomedię izraelskiej dramatopisarki Anat Gov, słynącej z tekstów pełnych optymizmu i wiary w drugiego człowieka.
Kobiecy, subtelny i pełen prostoty tekst w interpretacji reżysera-mężczyzny z pewnością nabierze nowego wymiaru. W imię czego i dlaczego warto żyć? Czy to możliwe, by sens życia rodził się w relacji z drugim człowiekiem? Czy można znaleźć radość i szczęście w zwykłej codzienności? Okazuje się, że o kwestiach kluczowych w życiu każdego z nas można mówić z ironią i dowcipem, choć całkiem poważnie i bez krzty naiwności. „Boże mój!” w łódzkim Jaraczu to pierwsza realizacja sztuki cenionej autorki w Polsce.
Reżyseria i opracowanie muzyczne - Jacek ORŁOWSK, przekład - Agnieszka OLEK , scenografia - Izabela STRONIAS
O B S A D A : Bóg - Bronisław WROCŁAWSKI,  Ella - Milena LISIECKA,  Lior - Wiktor Piechowski