Sobota 21 kwietnia 2018
Anzelma, Bartosza, Feliksa

EDUKACJA BAJECZNA

Kolejny spektakl dla dzieci z cyklu "Edukacja bajeczna" już 23 kwietnia. Tym razem zaprosiliśmy Teatr Żelazny z Katowic, który najmłodszym widzom zaprezentuje bajkę pt.: "Złota rybka". Spektakl dla grup zorganizowanych. Zapisy w MOK al. 3 Maja 12 lub pod numerem telefonu (44) 732 52 37 wew. 106 lub 107. Cena biletu - 15 zł.
Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej - genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w ...smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.
( źródło: www.teatrzelazny.pl)