Sobota 17 sierpnia 2019
Zanny, Mirona, Jacka

FESTIWAL MIAST PARTNERSKICH

Zapraszamy wszystkich Państwa na VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich i IV Noc Traktu Wielu Kultur. To trzydniowe wielokulturowe święto odbędzie się w dniach 24-26 maja w różnych miejscach naszego miasta. Na koncerty zapraszamy m.in. do piotrkowskiego Muzeum, Centrum Idei ku Demokracji, Ośrodka Działań Artystycznych, Wielkiej Synagogi, Kościoła Ewangelickiego i Cerkwi Prawosławnej. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz majowych wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Ukraińska muzyka, bałkańskie rytmy i rosyjskie pieśni, a to wszystko okraszone francuskim jazzem. Podczas tegorocznego Festiwalu w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentuje się dziesięć zespołów z ośmiu miast partnerskich, w tym dwa zespoły z Mołodeczna (Białoruś). Na koncert finałowy zapraszamy w niedzielę o godzinie 16.00 do Amfiteatru Miejskiego, gdzie zaprezentują się  wszyscy goście z Miast Partnerskich, w tym także utytułowany zespół "Aerobik" z Klubu Kultury "Jaskółczyn" PSM reprezentujący Piotrków Trybunalski. Dodatkowo zarówno w sobotę jak i w niedzielę  (25 i 26 maja) zapraszamy do odwiedzenia stoisk promocyjnych naszych gości, gdzie będzie można spróbować lokalnych przysmaków. Stoiska znajdować się będą na koronie Amfiteatru Miejskiego. Szczegółowy program z godzinami i miejscami konkretnych wydarzeń na plakacie. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.