Sobota 18 listopada 2017
Romana, Klaudyny, Karoliny

"GRUBASKA"

Świetny monodram Izabeli Noszczyk, aktorki teatru im. Stefana  Jaracza w Łodzi. Zapraszamy na spektakl w niedzielę 15 października 2017r. o godz. 18.00. Aktorka za tą rolę została doceniona w "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych 2017” - edycja dwudziesta piąta" na portalu e-teatr.pl
"Izabela Noszczyk [na fali]
Nigdy nie miała oporów z ogrywaniem swych niebłahych kształtów. Bawi widzów jako „Grubaska” (monodram na kanwie powieści Wandy Szymanowskiej „Lardżelka”), kokietując na potęgę, wodząc sarnim spojrzeniem po widowni w poszukiwaniu współczucia przy kolejnych anegdotach o odchudzaniu, które kończy się zagryzaniem stresu ciastkami. Albo o nietrafionych facetach. Publiczność się rwie, żeby jej podpowiadać, podtrzymywać na duchu i tak clownada zmienia się w pogodną wspólną opowieść o przezwyciężaniu słabości. Niewyszukaną, ale porządną i bez tandety. Monodram firmuje Teatr Miejski w Lesznie, nowa scena w Polsce, spełnienie wieloletnich zabiegów kilkorga entuzjastów, entuzjastycznie przyjęte przez miasto: sala nieodmiennie pęka tu w szwach. Zapewne w dużej mierze przez ów przyjazny i bezpretensjonalny ton, który „Grubaska” doskonale, by tak rzec, ucieleśnia."

Żyjesz w świecie, który wymaga od ciebie doskonałości. A przynajmniej tak ci się wydaje: świat kocha tylko doskonałych. Ci niedoskonali mają przechlapane, mają zołzy zamiast koleżanek w pracy, mają faceta bydlaka, nawet w sklepie nimi pomiatają. A ty taka właśnie jesteś: niedoskonała. Jesteś… gruba. Zrób w końcu coś ze sobą! Odchudź się, wtedy znikną twoje wszystkie problemy. Grubi nie zasługują na szczęście. Czy jednak na pewno tak jest? Czy twoje problemy to tylko kwestia kilogramów? Czy inni patrząc na ciebie widzą tylko te kilogramy? A może sekret tkwi gdzie indziej, w twojej głowie? Tak, to prawda, zawsze warto podjąć walkę o siebie ze sobą. Tylko wtedy masz szansę na zwycięstwo. Zawsze warto coś zrzucić. Ale czy prawdziwym i jedynym zwycięstwem są szczupłe nogi i talia osy? Zwycięstwo ma wiele wymiarów. Przekonaj się sama.
„Grubaska”, to sceniczna adaptacja opartej na faktach książki Wandy Szymanowskiej „Lardżelka” w reżyserii  Błażeja Baraniaka i Elżbiety Zającówny.
Premiera odbyła się  3 grudnia 2016 r. na deskach Miejskiego Teatru w Lesznie                                                                       czas trwania: 1 godz.