Narodowy Spis powszechny

mok.piotrkow.pl

Wtorek 21 września 2021
Aleksandra, Bożydary, Darii

Aktualności

Historia KULTURĄ się toczy - spektakl "Na 4 lalki i mieszkańców Piotrkowa"

"Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę 15 sierpnia o godz. 20.00 w Rynku Trybunalskim.
Spektakl oparty jest na przekazie, jakoby Królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa Trybunalskiego czarownicę, która miała rzucić czar na Barbarę Radziwiłłównę i jej związek z Zygmuntem Augustem. 

Widowisko przenosi widzów do XVI wiecznego Grodu Trybunalskiego. Będziemy obserwowali wydarzenia z roku 1548, kiedy w Piotrkowie odbywał się sejm, na którym Zygmunt August domagał się od posłów uznania jego potajemnego ślubu z Barbarą Radziwiłłówną. Treścią opowieści jest odwieczny polski problem – wybór pomiędzy dobrem kraju, zgodą narodową, a własnymi sprawami.
Atrakcją przedstawienia będą trzymetrowe lalki, prowadzone przez animatorów. Jest to pierwszy z trzech spektakli, które zaprezentuje Miejski Ośrodek Kultury w ramach zadania "Historia kulturą się toczy", dofinansowanego w wysokości 73 tys. zł. ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury.
Kolejne spektakle odbędą się: 20 sierpnia o godz. 19.00 w Amfiteatrze Miejskim i 5 września w sali widowiskowo-teatralnej MOK.


Zdjęcia zamieszczone poniżej, pochodzą z próby przygotowującej spektakl.

powrót