Sobota 18 listopada 2017
Romana, Klaudyny, Karoliny

MARZENIE NATASZY

„Marzenie Nataszy” to kompilacja dwóch monodramów („Marzenie Nataszy” i „To ja wygrałam”) autorstwa młodej rosyjskiej dramatopisarki – Jarosławy Pulinowicz. Już wkrótce – 25 listopada (sobota)  o godz. 18.00, na scenie MOK, próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży na przykładzie historii dwóch rosyjskich nastolatek. W wielokrotnie  nagradzanym spektaklu budząca niekłamany podziw  - Agnieszka Skrzypczak.
ZŁOTA MASKA dla Agnieszki Skrzypczak za najlepszy debiut w sezonie 2012/ 2013. NAGRODA GŁÓWNA dla najlepszej aktorki na VII Festiwalu Kolyada - Plays w Jekaterynburgu. NAGRODA DLA MŁODEJ AKTORKI na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu.                    NAGRODA IM. NARDELLEGO za najlepszy debiut na scenach dramatycznych w sezonie 2012/ 2013.
Premiera sztuki odbyła się w 2009 roku i od tego czasu monodram doczekał się ponad 40 realizacji w teatrach repertuarowych i około 60 w teatrach amatorskich i studenckich – nie tylko w Rosji, ale także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech.
Banina i Wiernikowa – dwie szesnastoletnie Natasze, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. Co wspólnego mogą mieć ze sobą harda wychowanka „bidula” i chowana pod kloszem gwiazda młodzieżowego programu telewizyjnego?
Czy paląca potrzeba bliskości i akceptacji, a także upór i bezwzględność w dążeniu do celu charakteryzują jedynie nastolatki z rosyjskiej prowincji? A wreszcie, jak w starym szlagierze, pytanie podstawowe – „o czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna”?