Środa 19 września 2018
Januarego, Konstancji, Teodora

MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA SERBIA 2018

Miejska Orkiestra Dęta gościła w Serbii w dniach 28.06.-2.07.2018 r. promując miasto Piotrków Trybunalski podczas XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w Żagubicy. Uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się w Domu Kultury w Żagubicy przy dźwiękach piotrkowskiej  orkiestry. W trakcie otwarcia wystąpiły również  lokalne, folklorystyczne zespoły taneczne.Otwarciu towarzyszyły stoiska z lokalnymi  rękodziełami,  regionalnymi serami, miodami, które przyciągnęły spore zainteresowanie publiczności. Zgodnie z programem festiwalu muzycy pod batutą kapelmistrza Roberta Fijałkowskiego zaprezentowali musztrę paradną.Wszystkie zespoły wzięły udział w defiladzie przez miasto Żagubica spod Muzeum do Letniej Głównej Sceny Vrela Mlave.
Orkiestra z Piotrkowa Trybunalskiego składająca się z 26 muzyków świetnie prezentowała się w swoich czerwonych i granatowych koszulkach oraz pięknych  białych kapeluszach, które dodawały im elegancji i szyku.
Grupa muzyczna brała również udział w koncercie głównym na scenie letniej Vrela Mlave prezentując różnorodny repertuar: od utworów Jacoba de Hana po muzykę współczesną.
Nie zabrakło również akcentu wokalnego wśród utworów orkiestrowych. Utwór "Zwiędłe liście‘" z towarzyszeniem orkiestry wykonała Agnieszka Kardas.   Występy piotrkowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej nagrodzone zostały gromkimi brawami i spotkały się z dużym entuzjazmem oraz uznaniem. Publiczność zaskoczona była różnorodnością  wykonywanych utworów, które wielokrotnie były bisowane.
Na specjalne życzenie lokalnych władz, muzycy zagrali  na patio hotelowym przed kolacją pożegnalną. Wykonali utwory muzyki filmowej m.in."My heart will go on" z filmu Titanic.Miejska Orkiestra Dęta miała możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności, za zaprzyjaźnionym miastem, jednocześnie promując miasto oraz kulturę  Piotrkowa Trybunalskiego.

"Wyjazd grupy sfinansowany był z budżetu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego".