Sobota 21 paździenika 2017
Urszuli, Hilarego, Jakuba

NIEDZIELNE TEATRALIA

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą. Zapraszamy oczywiście w niedzielę -  8 października o godzinie 17.00.     Cena biletu 10 zł.
Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3 - 99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.
Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci:
Dariusz Wiktorowicz - reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci.
Marta Marzęcka - ­ wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w Bielsku­Białej. Zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone role w spektaklach dla dzieci.
Piotr Wiśniewski - ­ aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.
Czas trwania: 50 min