Środa 19 września 2018
Januarego, Konstancji, Teodora

NIEDZIELNE TEATRALIA – RODZINNE SPOTKANIA W TEATRZE DLA DZIECI

Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy spektaklem Teatru „TRIP” pt. „Na tropie zaginionej opowieści”.

W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan techniczny wszystkich książek. Podczas kolejnego dnia pracy, w bibliotece zaczyna dziać się coś dziwnego. Mole odbierają anonimowy telefon, w nocy z półek niespodziewanie spada abecadło, a Wersik skarży się na koszmarne sny. Okazuje się, że z biblioteki zniknęła najcenniejsza księga – „Zbiór wierszy dla dzieci polskich poetów”. Wersik postanawia wszcząć śledztwo. Dzielne Mole ruszają tropem poszlak i za sprawą tajemniczego eliksiru przenoszą się do niezwykłego miejsca. Zanim jednak uda im się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym zdarzeniom i niezwykłym postaciom.

„Na tropie zaginionej opowieści” – to klasyczne przedstawienie z elementami interaktywnymi. W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima: „Ptasie radio”, „Lokomotywa”, „O Panu Tralalińskim”, Jana Brzechwy: „Księżyc raz odwiedził staw”, „Kaczka Dziwaczka” oraz Marii Konopnickiej: „Stefek Burczymucha”.

Czas trwania spektaklu : ok. 60 minut. Cena biletu  - 10 zł,  do nabycia w kasie MOK – al. Maja 12

@!@SMARTY:0:SMARTY@!@ @!@SMARTY:1:SMARTY@!@ @!@SMARTY:2:SMARTY@!@ @!@SMARTY:3:SMARTY@!@