Środa 30 września 2020
Felicji, Geraldy, Grzegorza

Nowy rok szkolny. Życzenia dla pierwszaków

11 tysięcy 223 uczniów w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. 600 z nich to dzieci, które 1 września 2020 roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Do wszystkich pierwszoklasistów życzenia w formie pisemnej skierował prezydent Krzysztof Chojniak. Wszystkie dzieci, które dziś po raz pierwszy pojawią się w szkolnych ławach, otrzymają pamiątkowe patriotyczne książki z życzeniami.
Upominki przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury pierwszoklasiści otrzymają już w szkołach, ponieważ w tym roku - ze względu na epidemię koronawirusa - nie odbędzie się coroczny koncert w amfiteatrze miejskim „Pierwsza klasa”.
To jest jedyny taki dzień w życiu dzieci, dlatego chcemy, aby kojarzył się jak najlepiej. Nie możemy zorganizować tradycyjnego koncertu, ale nie zapominamy o pierwszakach. W szkolnych ławkach na każdego czekać będzie imienny upominkowy pakiet – mówi Elżbieta Łągwa-Szelągowska, dyrektor MOK.
Oprócz 600 pierwszaków do szkół podstawowych w nowym roku szkolnym pójdzie 4.628 uczniów.
Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczyna dziś 5.995 uczniów, z czego 1.462 to uczniowie pierwszych klas.
Źródło: piotrkow.pl