Sobota 23 czerwca 2018
Wandy, Zenona

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI I OPOLE – 800 LAT – ROCZNICA, KTÓRA ŁĄCZY

Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał dotację z MKiDN na projekt pn. „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy". Jego celem jest nie tylko przybliżenie historii Piotrkowa Trybunalskiego, ale wymiana kulturalna z innym miastem również obchodzącym w tym roku 800-lecie- z Opolem.

Projekt zakłada odwiedziny u partnerów poświęcone wspólnej realizacji zadań oraz poznanie początków polskiej państwowości (a tym może się poszczycić Opole) oraz parlamentaryzmu (a z tego słynie nasze miasto).

Dofinansowanie wynosi 39.000 zł, zostanie przeznaczone na organizację zajęć dla dzieci i seniorów - podopiecznych OEA. Rezultaty w postaci wystaw plastycznych i fotograficznych, konkursów, przedstawień dostępne będą dla wszystkich mieszkańców Piotrkowa i wpiszą się w obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.