Czwartek 21 stycznia 2021
Agnieszki, Agusta, Epifaniego

"Przed sklepem jubilera"

W niedzielę 22 listopada 2020r. na scenie teatralnej MOK zaplanowaliśmy premierę spektaklu na motywach sztuki Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera". Niestety z powodu wprowadzonych obostrzeń, spektakl nie mógł być prezentowany przy udziale publiczności. Stąd pomysł, że zostanie on zagrany przy pustej sali i zarejestrowany przez Telewizję Piotrków. Tak też się stało.
Mieszkańcy Piotrkowa będą mogli go obejrzeć w telewizji kablowej w dniu 11 grudnia 2020r. Akcja sztuki została przeniesiona w lata 80-te, kiedy każde słowo wypowiedziane przez Papieża Polaka dawało niesamowitą moc wiary i siłę do walki z ówczesnym reżimem komunistycznym. Na scenie zobaczymy znanych łódzkich artystów Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego, a także wokalistów działających przy Stowarzyszeniu Per Artem Vitae, które jest realizatorem zadania publicznego dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego. Nad całością realizacji czuwała piotrkowianka - reżyser i dawny pracownik MOK Jolanta Bobras. Przedstawienie zostało zagrane na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na podstawie zawartego porozumienia ze Stowarzyszeniem Per Artem Vitae w Łodzi. Kilka słów od reżyserki o spektaklu: "Zamknięci w pandemii zamknęliśmy się w ogrodzie sztuki. W świecie Teatru Karola Wojtyły, gdzie czas biegnie powoli, linearnie. Obowiązuje subtelna wrażliwość i głębia każdego słowa. Czujemy się, jakbyśmy zatrzymali w kadrze najwrażliwszą część naszego życia i oglądali z różnych stron. Niesamowite przeżycie.” Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.