Sobota 04 lipca 2020
Odona, Malwiny, Elzbiety

SPEKTAKL NIE TYLKO DLA MŁODEGO WIDZA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
zdjęcie
Spektakl nie tylko dla młodego widza! Zapraszamy na niezwykły spektakl teatralny „Staś i Zła Noga”.Niezwykłość tego przedsięwzięcia tkwi w tym, że na równi z młodym widzem, przygodami Stasia, Złej Nogi i ich mamy wzruszają się i bawią rodzice czy dziadkowie. Spektakl spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem krytyków i widowni teatralnej. Dostał się do finału 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także znalazł się w gronie 15 finalistów projektu „Teatr Polska” i po wakacyjnej przerwie ruszył w tournée po Polsce. 6 października (niedziela) o godz. 18.00 zagości na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzięki projektowi TEATR POLSKA będziecie mogli Państwo obejrzeć go bezpłatnie, za okazaniem wejściówki, którą odebrać można w kasie MOK. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami.
„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak więc potoczą się ich historie?
Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?
Spektakl powstał na podstawie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” autorstwa Tomasza „Spella” Grządzieli i jest koprodukcją Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Lalki i Aktora ATENEUM
OBSADA:
Katarzyna Błaszczyńska – Mama                                                                                                        
Dawid Kobiela – Staś                                                                                                                                    
Michał Rolnicki – Zła Noga
czas trwania:1 h 10 min.
grupa wiekowa:dzieci, młodzież i dorośli
scenografia:Magdalena Grundwald
choreografia:Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
muzyka:Jakub Adamiak
Teatr Śląski w Katowicach oraz Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, Scena w Malarni  premiera: 14 grudnia 2018r.
← powrót