Sobota 23 czerwca 2018
Wandy, Zenona

SUKCESY TEATRALNE !

W ostatnich tygodniach zespoły teatralne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim wzięły udział Z SUKCESAMI w kilku ważnych festiwalach i przeglądach teatralnych w Polsce.
Zespół teatralny „Lepszy Profil” brał udział w 50-tych Spotkaniach Lalkarzy, które odbyły się w dn. 16-20.05. W tym roku Spotkania odbyły się w Lublinie. Młodzi artyści przywieźli nagrodę finansową. Otrzymali również podziękowanie „za pierwsze udane spotkanie z teatrem plastycznym w spektaklu „Twarz w Twarz”. Instruktorce, Małgorzacie Kowalczyk, Rada Konsultantów wręczyła podziękowanie za reżyserię spektaklu, a także podziękowanie za scenografię. Uczestnicy festiwalu brali udział w wielu warsztatach, na których mogli doskonalić swoje umiejętności. W programie Spotkań były też spektakle zawodowe z Polski, z Rosji i z Francji. Radzie Konsultantów przewodniczył Marek Waszkiel, znany ekspert ds. teatru lalek, członek władz międzynarodowego stowarzyszenia lalkarzy UNIMA. W Radzie Konsultantów zasiadali specjaliści od muzyki, reżyserii oraz lalkarze. Wśród nich znalazła się również Malina Prześluga, dramatopisarka, kierowniczka literacka Teatru Animacji w Poznaniu, która poprowadziła warsztaty dla instruktorów.
To nie jedyny nasz sukces. Podczas XXIII Zamkowych Spotkań Teatralnych o Laur "Złotego Gargulca" w Szydłowcu, spektakl "Bez sensu" zespołu "Pierwsze słyszę" otrzymał II nagrodę w kategorii teatry dziecięce. Jury podkreślało, że walorem przedstawienia jest odważne zabieranie głosu we własnych sprawach. Nadia Krupa została wyróżniona jako osobowość sceniczna. Z kolei Teatr "Absurdalni" za spektakl "Gdzie popadnie" otrzymał II nagrodę w kategorii teatry młodzieżowe. Wyróżnienia dla osobowości scenicznych jury wręczyło Weronice Bednarek i Robertowi Alberciakowi.