Piątek 07 sierpnia 2020
Kajetana, Doroty, Sykstusa

29-05-2020

WYSTAWA ONLINE

Nasza wirtualna galeria znów otwiera się dla Was. Rozpoczynamy kolejną wystawę online. Tym razem zaprezentujemy prace autorstwa szesnastoletniego Patryka Kwapińskiego, wieloletniego uczestnika warsztatów plastycznych dla młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury, a obecnie ucznia pierwszej klasy liceum plastycznego w Piotrkowie. Zapraszamy ! 
Zapraszamy na kolejną wystawę, tym razem fotograficzną mautorstwa członków piotrkowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Kreatywni". Są to prace z cyklu "4 pory roku - WIOSNA", które w Galerii MOK prezentowane były w 2017 roku. 
08-05-2020

WYSTAWA ONLINE

Nie zwalniamy tempa i kolejna wystawa online już od dziś. Tym razem zapraszamy na wystawę malarstwa autorstwa Marii Bolkowskiej. Cykl "Maski" jako oksymoron, ma w sobie przesłanie symboliczne. Była inspirowana takim wielkimi nazwiskami jak Zdzisław Beksiński czy Jan Matejko, którzy byli artystami posługującymi się symbolami w mistrzowski sposób. "Maski", są ironiczną postacią clowna, który stworzony do niesienia szczęścia, ukrywa w sobie smutek egzystencjonalny. Jest to postać zamyślona, zadumana, czasami cierpiąca jakby w "innym świecie".
Maria Bolkowska jako artystka wzięła udział w wielu wystawach m.in: w Regionalnym Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie Konduktorownia" czy w Londyńskiej Galerii "The Brick Lane Gallery", a jej prace były publikowane w Polsce i zagranicą.
30-04-2020

WYSTAWA ONLINE

Obiecaliśmy kolejne wystawy online i słowa dotrzymujemy. Od dziś aż do 6 maja będziemy Wam prezentować na profilu Facebook, wystawę przepięknych ilustracji autorstwa Marii Malcher. Maria Malcher urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, w którym spędziła piękne lata swojej wczesnej młodości. Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Od zawsze marzyła o ilustrowaniu książek dla dzieci i praca w branży wydawniczej otworzyła jej drzwi do zilustrowania swojej pierwszej książki. Niby całkiem przypadkowo, a jednak głęboko wierzy, że tak właśnie miało być. Od tej pory współpracowała już z niejednym wydawnictwem, dzieląc się z czytelnikami swoją pasją. Dziś nieśmiało mówi o sobie "ilustratorka pasjonatka". Zapraszamy do oglądania.
Zapraszamy na wystawę prac Joanny Niteckiej. Artystka urodziła się w Radomsku. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych w Kielcach. Dyplom artystyczny uzyskała z tkactwa w 2004 roku. Studiowała także na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie uzyskała dyplom z grafiki warsztatowej. Jest instruktorem zajęć plastycznych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Zapraszamy Państwa na kolejny wernisaż w Galerii MOK. Tym razem będziecie mogli Panstwo podziwiać wystawę gobelinów autorstwa Wandy Kaczorowskiej, która świętuje 50 - lecie pracy twórczej. Wernisaż odbędzie się 22 lutego o godz. 17:00. Wystawa czynna do 22 marca ! 
17-01-2020

WERNISAŻ

Na kolejny wernisaż do Galerii MOK zapraszamy 17 stycznia o godz. 18.00. Tym razem będziecie mogli Państwo podziwiać wystawę malarstwa "Dawniej, a dziś nowe - nietypowe" autorstwa Macieja Kaczorowskiego. Wstęp wolny !
Wystawa czynna do 16 lutego.
23-09-2019

WERNISAŻ

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej "Magiczne południe" autorstwa Moniki Wadlewskiej i Anny Tomczyk, członkiń piotrkowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Kreatywni". Wernisaż odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w Galerii MOK.
28-04-2019

WERNISAŻ

Na kolejny wernisaż do Galerii MOK zapraszamy 28 kwietnia o godz. 16.00. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace dzieci i młodzieży z Pracowni "Obraski" przy Klubie ArtDywizjon w Bełchatowie. Wstęp wolny ! 
29-03-2019

WYSTAWA

Zapraszamy na wystawę prac młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi. Wystawa będzie czynna do 21.04.2019. Wstęp wolny.