Czwartek 21 stycznia 2021
Agnieszki, Agusta, Epifaniego

OEA

Wystawa Klubu Seniora z OEA on-line

Zgodnie z naszą zapowiedzią, prezentujemy prace uczestników warsztatów plastycznych, przygotowane na X Doroczną Wystawę Plastyczną Klubu Seniora. Prace te powstały pod czujnym okiem instruktora warsztatów w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK - Elżbiety Abratkiewicz 🎨🖌👨‍🎨👩‍🎨
"Głównym tematem tegorocznych zajęć na warsztatach plastycznych był, obok pejzażu i martwej natury, autoportret. Zadaniem naszych seniorów było znalezienie portretu ulubionego malarza, namalowanie kopii tego obrazu, a następnie stworzenie autoportretu tak, jakby namalował go ów mistrz. Poprzez dodanie pewnych rekwizytów, symboli czy ominięcie jakiegoś szczegółu bądź zmianę kolorystyki, nasi malarze musieli pokazać coś więcej niż tylko fizyczne podobieństwo. Często istotą portretu jest to, „coś nieuchwytnego”, a także atrybuty podkreślające osobowość, charakter, zainteresowania i stosunek do otaczającego nas świata" - mówi instruktor - Elżbieta Abratkiewicz. Poza portretami, możecie Państwo zobaczyć prace uczestników warsztatów plastycznych, których tematem była martwa natura. Życzymy miłego oglądania i gratulujemy pięknych prac uczestnikom warsztatów w OEA oraz instruktorowi :) Galeria zdjęć Zdjęcia od nr 1 do nr 18 - Prace uczestników warsztatów plastycznych.