Sobota 18 listopada 2017
Romana, Klaudyny, Karoliny

Emisja głosu estradowego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Zajęcia emisji głosu estradowego odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury od 2003 roku. Prowadzi je instruktor śpiewu pani Agnieszka Skrobek. Na emisję głosu uczęszczają wokaliści w wieku od 13 lat. Celem zajęć jest rozwój umiejętności wokalnych, poczucia rytmu, słuchu muzycznego i harmonicznego, doskonalenie dykcji i artykulacji, praca nad barwą, emisją i udźwięcznieniem głosu, wydłużanie fazy wydechu, intonacją, właściwym atakowaniem dźwięku, pamięcią słowno – muzyczną, interpretacją tekstu,  improwizacją wokalno – rytmiczną utworów, obycie ze sceną, praca z mikrofonem, rekwizytami, przygotowanie materiału na koncerty, konkursy i festiwale. Uczestnicy zajęć emisji głosu estradowego brali udział w wielu koncertach: m.in. „Jesienne nastroje”, „Kolęda na Nowy Dzień”, „Dziecięce przygody”, „Czytam pierwsza klasa”, „AMOK w czwartek”. Wokaliści otrzymali wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – Turniej Poezji Śpiewanej, Wojewódzki Festiwal  Muzyczny Dzieci i Młodzieży „Pięciolinia marzeń” w Łodzi, Regionalny Festiwal Piosenek Anny Jantar w Głownie, Festiwal „Kolęda pieśnią zgody”, Festiwal „Piosenka polska jest dobra na wszystko”, Piotrkowski Festiwal „Najpiękniejsze są polskie piosenki”, a w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie” w Radomiu, Daniel Wochyń zdobył II nagrodę. Wielu dorosłych wychowanków  zajęć zdało pomyślnie egzaminy i uczęszcza na studia wokalne oraz aktorskie. Na zajęcia emisji głosu estradowego uczęszczała Anna Frontczak, która wzięła udział w programie „Bitwa na głosy” w zespole Moniki Kuszyńskiej i wydała już swój pierwszy singiel.

Zapraszamy do rozwijania swoich wokalnych talentów.

Wokalistki uczęszczające na zajęcia emisji głosu znalazły uznanie jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Anny Jantar, który odbył się w sobotę, 16 marca 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie: Ewelina Pirek otrzymała I nagrodę w kategorii 12-15 lat, a Anita Stolarska wyśpiewała I nagrodę w kategorii powyżej 15 lat.

Adrianna Czechowska, Kaja Kobylarz i Anita Stolarska zdobyły wyróżnienia w VII Festiwalu Piosenki Anny Jantar „Tyle słońca…”, który odbył się 9 marca 2012 roku w Głownie.

18 stycznia 2014 roku o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi odbył się Koncert Karnawałowy z cyklu: „W hołdzie Edwardowi Czernemu” pt.: Edward Czerny Swing i Jazz. W koncercie oprócz zespołu: Big Band Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Deląga wystąpili soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim: Zosia Pierek – zespół Presto, Dominik Mironiuk – uczestnik zajęć Emisji Głosu oraz Agnieszka Skrobek – instruktor wokalny MOKu. Piotrkowianie to jedyni wokaliści występujący tego wieczoru. Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem melomanów, sala zapełniła się już pół godziny przed koncertem, owacjom nie było końca. Publiczność doczekała się dwóch bisów, w tym jednego w wykonaniu Zosi Pierek.