Sobota 18 listopada 2017
Romana, Klaudyny, Karoliny

Nauka gry na pianinie

Zajęcia indywidualne w zakresie gry na paninie odbywają  się w Miejskim Ośrodku Kultury od 2014 roku. Naukę mogą podjąć dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat. Jest to alternatywa dla podobnych zajęć w szkole muzycznej, w której liczba miejsc jest ograniczona.  Z każdym rokiem przybywa chętnych.
Gra na pianinie to trudna sztuka, wymagająca nierzadko wyrzeczeń – żmudnych ćwiczeń przy instrumencie zamiast zabawy i rozrywki. By wystąpić na scenie, np. akompaniując innym artystom lub grając w zespole, potrzeba wiele lat nauki. Tylko nieliczni zostają profesjonalnymi pianistami. Jednak warto spróbować.  W Miejskim Ośrodku Kultury nauka gry na tym instrumencie obejmuje, oprócz tradycyjnych utworów dydaktycznych przeznaczonych  dla dzieci, elementy muzyki rozrywkowej.
Zajęcia są propozycją dla rodziców, którzy pragną, by ich dziecko mogło wszechstronnie rozwijać się w kierunku artystycznym, a także dla młodych ludzi, by spośród wielu możliwości mogli wybrać to, co stanie się ich prawdziwą pasją, której pozostaną wierni przez całe życie.