Sobota 18 listopada 2017
Romana, Klaudyny, Karoliny

Lepszy Profil

2016

Zespół powstał w 2012 pod nazwą "Kogel-Mogel". Wiosną 2016 r. zmienił nazwę na "Lepszy profil".

Zajęcia teatralne w tymże zespole są interesującą propozycją dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat.

Zespół teatralny prowadzi Pani Małgorzata Kowalczyk - absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST we Wrocławiu, która posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z zespołami dziecięcymi oraz młodzieżowymi. Jest twórczynią wielu autorskich scenariuszy, na których opiera przygotowywane z uczestnikami zajęć spektakle. Zajmuje się także projektowaniem i realizacją scenografii, w tym kostiumów oraz teatralnych lalek. Pani Małgorzata Kowalczyk otrzymała nagrodę specjalną podczas Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy za autorski projekt maski teatralnej.

Instruktorka wychodzi z założenia, że każdy człowiek jest zdolny i potrzebuje odpowiednich warunków do indywidualnego rozwoju. Podmiotowe podejście do wszystkich członków grupy oraz wnikliwa analiza powierzonych zadań pomagają młodym aktorom przejść trudną drogę pracy nad rolą.

PREMIERY:

2016 r. - spektakl autorski „Jestem”
I nagroda zdobyta podczas Rejonowego Przeglądu Teatrów Amatorskich
II nagroda  dla Teatru ,,Lepszy profil” za wdzięk, tkliwość i bezpretensjonalność sceniczną w spektaklu ,,Jestem” przyznana podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”

2017

W dniach 23-25.06 po raz trzeci odbywał się Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”. Miejski Ośrodek Kultury reprezentował zespół „Lepszy Profil”z przedstawieniem „Kto ze mną pobiegnie?” w reżyserii Małgorzaty Kowalczyk. „Lepszy Profil” otrzymał wyróżnienie za sprawne opowiedzenie historii i próbę stworzenia charakterystycznych postaci. Wyróżnienie aktorskie otrzymał również Mateusz Kamecki za rolę Pesacha. Gospodarzem trzeciej edycji „Kalejdoskopu” był Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, a współorganizatorem  Fundacja „Architekci kultury”. Gardzienice to wyjątkowe miejsce dla miłośników teatru. Odrestaurowany pałac, spichlerze, inne budynki gospodarcze przystosowane do działań teatralnych, ogromny park, umożliwiający ćwiczenia w plenerze – wszystko to sprzyjało powstaniu wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia.  Festiwalowi towarzyszyły koncerty, spektakle oraz warsztaty prowadzone przez jurorów i aktorów Ośrodka „Gardzienice”. W jury zasiedli: Jacek Król - aktor teatralny i filmowy, Przemysław Buksiński - współzałożyciel grupy „Poławiacze Pereł Improve Teatr”, twórca i moderator grupy „No Potatoes”, aktor lubelskiej Sceny Prapremier In Vitro i Kompanii Teatr,  oraz Joanna Holcgreber - aktorka Ośrodka Praktyk teatralnych „Gardzienice”.  Warsztaty prowadzili jurorzy oraz aktorzy „Gardzienic” - Marcin Mrowca i Tatiana Oreshko. Po bardzo udanym, pełnym wrażeń festiwalu zaczynają się krystalizować plany na nowy rok kulturalny.