Czwartek 16 sierpnia 2018
Rocha, Stefana, Joachima

PIERWSZE SŁYSZĘ

Zespół powstał w 2012 pod nazwą "Kogel-Mogel". Wiosną 2016 r. zmienił nazwę na "Pierwsze słyszę".

Zajęcia teatralne w tymże zespole są interesującą propozycją dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat.

Zespół teatralny prowadzi Pani Małgorzata Kowalczyk - absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST we Wrocławiu, która posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z zespołami dziecięcymi oraz młodzieżowymi. Jest twórczynią wielu autorskich scenariuszy, na których opiera przygotowywane z uczestnikami zajęć spektakle. Zajmuje się także projektowaniem i realizacją scenografii, w tym kostiumów oraz teatralnych lalek. Pani Małgorzata Kowalczyk otrzymała nagrodę specjalną podczas Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy za autorski projekt maski teatralnej.

Instruktorka wychodzi z założenia, że każde dziecko jest zdolne i potrzebuje odpowiednich warunków do indywidualnego rozwoju. Podmiotowe podejście do każdego członka grupy, wnikliwa analiza powierzonych zadań pomagają wszystkim aktorom przejść trudną drogę pracy nad rolą.

Premiery zespołu teatralnego :

2013 r. - ,,Kolorowe listy”

2014 r. - „Zatrzymać czas”

2015 r. - spektakl : „Marzenia do spełnienia”
Wyróżnienie za autorską wypowiedź na Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Piotrkowie Trybunalskim

2016 r. - spektakl pt.: "Pchła Szachrajka".
Udział w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Piotrkowie Trybunalskim

2017 r. - „Opowiem ci bajkę”. To spektakl, w którym wykorzystano technikę teatru cieni i lalki mapety. Dzieci po raz pierwszy pracowały z lalkami. Sprawiało im to dużą radość.
Udział w Rejonowym Festiwalu Teatrów Amatorskich w Piotrkowie Trybunalskim.