Piątek 22 września 2017
Tomasza, Maurycego, Joachima

Zespół teatralny "Za chwilę"

Zespół funkcjonujący wcześniej pod nazwą ,,Ognisko teatralne Berek'' został utworzony w 2008 roku przez instruktorkę teatralną - Panią Małgorzatę Kowalczyk. Od października 2012 r. jest prowadzony przez Agnieszkę Olczyk – polonistkę z dwunastoletnim stażem pracy z młodzieżą, absolwentkę Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu.

Zespół teatralny "Za chwilę" to interesująca propozycja edukacji teatralnej dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat.  Zajęcia oparte w dużej mierze na zabawie oraz teatralnych grach dramowych i pantomimicznych, stopniowo, a przy okazji niepostrzeżenie, poprawiają dykcję, uczą nazywać oraz wywoływać różnego typu emocje. Kolejnym walorem tychże zajęć jest  praca w grupie, umożliwiająca budowanie pozytywnych relacji z uwzględnieniem potrzeb własnych oraz innych członków zespołu.

Efekty pracy Zespółu teatralnego "Za chwilę" były wielokrotnie prezentowane i wyróżniane podczas Regionalnych Przeglądów Teatrów Dzieci i Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim.

Premiery zespołu:

2011 r. - ,,Zielony wędrowiec”

2012 r. - ,,Przygody Euzebiusza”

2012 r. - ,,Dżdżownice w dżdżysty dzień”

2013 r. - ,,Historia Oby, bardzo upartej osoby”

2013 r. - ,,Kituś Burczysko”

- Wyróżnienie przyznane na Rejonowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

2014 r. - „Dziób w dziób”.

–        I Nagroda zdobyta na Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Piotrkowie Tryb.

–        Wyróżnienie aktorskie dla Julii Sianos za rolę Hanki przyznane podczas Regionalnego Przeglądu Teatrów Amatorskich w Piotrkowie Trybunalskim.

–        Wyróżnienie na XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Konfrontacje 2014.

2014 r. - „Dziób w dziób”. Wyróżnienie na XXXII Festiwalu Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych w Krośnie

2015 r. - spektakl: „Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i stołek...”
Wyróżnienie za plastykę w przedstawieniu zaprezentowanym na Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich Piotrkowie Trybunalskim

2016 r. - spektakl autorski pt.: "Mała kontra duzi"